Wersja do druku

Udostępnij

W czwartek 17 marca o godzinie 20.00 spektakl Dominique w choreografii Macieja Kuźmińskiego i wykonaniu Dominika Więcka zostanie zaprezentowany podczas jubileuszowej XX edycji prestiżowego międzynarodowego konkursu Internationales Solo-Tanz-Theater Festival 2016 w Stuttgarcie (TREFFPUNKT Rotebühlplatz, Rotebühlplatz 28). Będzie to jedyna prezentacja z Polski na tegorocznej edycji konkursu.

 

Zapraszamy do obejrzenia transmisji na żywo z konkursu pod linkiem:

http://www.solo-tanz-theater.de/ 

 

Pierwszego dnia, oprócz reprezentacji z Polski, wystąpią również artyści z Finlandii, Syrii, Hiszpanii, Kanady, Holandii, oraz Izraela.

Pełny program dostępny jest tu:

http://www.solo-tanz-theater.de/program-2016

 

Finał zaplanowany jest na niedzielę 21 marca.

 

Więcej informacji o tym i innych nadchodzących spektaklach Macieja Kuźmińskiego na stronie artysty: www.maciejkuzminski.com

 

O spektaklu:

 

Dominique – esej o kobiecym ciele, rodzaj manifestu feministycznego. Tańczona przez subtelnego, ale silnego Dominika Więcka etiuda, analizuje pojęcia męskości i kobiecości, ich płynność i umowność. Ciało tancerza, ukazane w kontekście społecznym i politycznym, przeistacza się w kobiece ciało – pole walki dla kulturowych pojęć płci. Dominik w Dominique poprzez swój kostium – długą, kobieca suknię, przeistacza się w modelkę na wybiegu, muzułmankę w burce, księdza na ambonie, siebie w kobiecym ujęciu.

 

***

 

Spektakl Dominique w wykonaniu Dominika Więcka zdobył już II miejsce oraz Nagrodę Publiczności w ramach Międzynarodowego Konkursu Choreograficznego „Solo Dance Contest 2015” w Gdańsku oraz I miejsce podczas konkursu choreograficznego Warszawskiej Platformy Tańca 2015. Solo zdobyło również wyróżnienie w innej obsadzie – Tomasz Pomersbacha otrzymał nagrodę za debiut sceniczny w Dominique w ramach III Koszalińskich Dni Monodramu – Debiuty (2015).

 

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close