Wersja do druku

Udostępnij

Z przyjemnością informujemy Dominique w choreografii Macieja Kuźmińskiego i wykonaniu Dominika Więcka zostało uhonorowane dwiema Nagrodami Publiczności podczas XX międzynarodowego  konkursu Solo-Tanz-Theater Festival w Stuttgarcie. Nagrody przyznawane były przez widzów podczas etapu eliminacji oraz podczas gali finałowej.

 

Publikujemy pełne wyniki Konkursu: 

Nagrody za wykonanie – I nagroda Sarah Murphy (Kanada) za Enfant; II nagroda Fernando Troya (Hiszpania) za Withering; III nagroda Mounir Ali (Egipt) za What about Dante.

Nagrody za choreografię – Joeri Dubbe (Holandia) za Enfant; II nagroda Louis Thuriot (Belgia) za Balance; III nagroda Ravid Abarbanel (Izrael) za Underneath.

Pierwsza Nagroda Publiczności oraz finalna Nagroda Publiczności – Maciej Kuźmiński (Polska) – Choreografia, oraz Dominik Więcek (Polska) – wykonanie za Dominique.

Nagroda Video Dance – Sarah Murphy (Kanada) za Enfant.

 

Więcej o Konkursie:

http://www.solo-tanz-theater.de/

 

 

O spektaklu:

Dominique – esej o kobiecym ciele, rodzaj manifestu feministycznego. Tańczona przez subtelnego, ale silnego Dominika Więcka etiuda, analizuje pojęcia męskości i kobiecości, ich płynność i umowność. Ciało tancerza, ukazane w kontekście społecznym i politycznym, przeistacza się w kobiece ciało – pole walki dla kulturowych pojęć płci. Dominik w Dominique poprzez swój kostium – długą, kobieca suknię, przeistacza się w modelkę na wybiegu, muzułmankę w burce, księdza na ambonie, siebie w kobiecym ujęciu.

 

***

 

Spektakl Dominique w wykonaniu Dominika Więcka zdobył już II miejsce oraz Nagrodę Publiczności w ramach Międzynarodowego Konkursu Choreograficznego „Solo Dance Contest 2015” w Gdańsku oraz I miejsce podczas konkursu choreograficznego Warszawskiej Platformy Tańca 2015. Solo zdobyło również wyróżnienie w innej obsadzie – Tomasz Pomersbacha otrzymał nagrodę za debiut sceniczny w Dominique w ramach III Koszalińskich Dni Monodramu – Debiuty (2015).

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close