Wersja do druku

Udostępnij

Spektakl Dominique w choreografii Macieja Kuźmińskiego i wykonaniu Dominika Więcka zostanie zaprezentowany podczas XX edycji prestiżowego międzynarodowego konkursu Internationales Solo-Tanz-Theater Festival w Stuttgarcie. Konkurs przyciąga co roku setki zgłoszeń z całego świata, a jego przebieg transmitowany jest na żywo w Internecie.

 

W tym roku 18  etiud solowych zostanie zaprezentowanych w dniach 17-19 marca 2016 na scenie Robert-Bosch-Saal w TREFFPUNKT Rotebühlplatz, z finałem zaplanowanym na 20 marca. W konkursie przyznawanych jest 8 nagród, a wyróżnione spektakle dodatkowo wezmą udział w tygodniowym tourneè w listopadzie.

 

W jubileuszowym XX Internationales Solo-Tanz-Theater Festival wezmą udział choreografie z Finlandii, Hiszpanii, Syrii, Holandii, Izraela, Francji, Japonii, Niemiec, Egiptu, Belgii, Brazylii, Nigerii, Włoch i Polski.

 

O spektaklu:

 

Dominique – esej o kobiecym ciele, rodzaj manifestu feministycznego. Tańczona przez subtelnego, ale silnego Dominika Więcka etiuda, analizuje pojęcia męskości i kobiecości, ich płynność i umowność. Ciało tancerza, ukazane w kontekście społecznym i politycznym, przeistacza się w kobiece ciało – pole walki dla kulturowych pojęć płci. Dominik w Dominique poprzez swój kostium – długą, kobieca suknię, przeistacza się w modelkę na wybiegu, muzułmankę w burce, księdza na ambonie, siebie w kobiecym ujęciu.

 

***

 

Spektakl Dominique w wykonaniu Dominika Więcka zdobył już II miejsce oraz Nagrodę Publiczności w ramach Międzynarodowego Konkursu Choreograficznego „Solo Dance Contest 2015” w Gdańsku oraz I miejsce podczas konkursu choreograficznego Warszawskiej Platformy Tańca 2015. Solo zdobyło również wyróżnienie w innej obsadzie – Tomasz Pomersbacha otrzymał nagrodę za debiut sceniczny w Dominique w ramach III Koszalińskich Dni Monodramu – Debiuty (2015).

 

Więcej o konkursie: http://www.solo-tanz-theater.de/

 

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close