Wersja do druku

Udostępnij

W ramach XII edycji Programu Stypendialnego „Młoda Polska”, przeznaczonego dla młodych artystów – do 35 roku życia – wykazujących się wybitnymi osiągnięciami w reprezentowanych przez siebie dziedzinach – film, fotografia, muzyka, sztuki wizualne, literatura, taniec, teatr – złożono 875 wniosków o stypendium na 2015 rok. Przyznano 83 stypendia. Osoby związane z tańcem otrzymały osiem stypendium, w tym siedem w kategorii „Taniec” i „Teatr”.

 

Na realizację spektakli przyznano stypendia dla: Urszuli Bernat-Jałochy (Percepcja) i Tomasza Fabiańskiego (Faza Piano Keersmaeker –  reinterpretacje), natomiast na edukację w wyższych szkołach tańca za granicą: Sonia Borkowicz (studia w Anton Bruckner Privatuniversitat, Linz), Julia Dondziło (pour l’Enseignement de Danse Contemporaine, Paryż), Julia Hałka (studia w CODARTS, Rotterdam), Emilia Sambor (studia w Ecole de Danse de L`Opera National de Paris).  Natomiast Katarzyna Pastuszak otrzymała stypendium na realizację interdyscyplinarnego projektu zainspirowanego twórczością Tadeusza Kantora i Tatsumiego Hijikaty.

 

 ***

 

Stypendium „Młoda Polska” może być przeznaczone na realizację własnego projektu artystycznego, zakup instrumentów i sprzętu niezbędnego do pracy, na studia i rezydencje zagraniczne. Stypendia w Programie „Młoda Polska” przyznawane są w drodze konkursu. Zgodnie z warunkami formalnymi, maksymalna kwota stypendium wynosi 50 tys. zł brutto. Program jest realizowany od 2004 roku.

 

Więcej informacji

 

 

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close