Dzisiaj, 2 listopada 2022 roku największe zespoły baletowe z całego świata świętują Światowy Dzień Baletu. Polskę na zaproszenie Royal Opera House reprezentuje Polski Balet Narodowy.

Wersja do druku

Udostępnij

Tego dnia o godz. 12.00 na kanale YouTube i w mediach społecznościowych Teatru Wielkiego – Opery Narodowej widzowie będą mogli obejrzeć niezwykły materiał dotyczący pracy zespołu, transmisję zza kulis, którą poprowadzi Remy Lamping.

Obchody Światowego Dnia Baletu 2022 będą poświęcone Giselle. Premiera tego spektaklu w wykonaniu Polskiego Baletu Narodowego, w choreografii Jeana Corallego, Jules’a Perrota i Mariusa Petipy, ze scenografią i z kostiumami autorstwa Andrzeja Kreütza-Majewskiego i muzyką Adolphe’a Adama jest przewidziana na 25 listopada 2022 roku.

Link do profilu Teatru Wielkiego – Opery Narodowej na Facebooku: Teatr Wielki – Opera Narodowa | Facebook

Link do kanału YouTube Teatru Wielkiego – Opery Narodowej: Teatr Wielki Opera Narodowa – YouTube

Więcej o spektaklu: link

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close