Wersja do druku

Udostępnij

Fundacja PERFORMAT i III Liceum Ogólnokształcące im. Marii Skłodowskiej-Curie w Świdnicy (ul. Kościelna 32, aula) zapraszają w piątek 26 czerwca o godz. 9.00 na otwarty pokaz końcowy projektu Strefa Ruchu. W ramach świdnickiej odsłony projektu młodzież gimnazjalna i licealna uczestniczyła w zajęciach z tancerzami i akrobatami: Ireną Lipińską, Przemysławem Błaszczakiem, Marią Fekecz, grupą Feel Free Parkour & Freerun, grupą Orun Capoira. Od lutego podczas cotygodniowych spotkań grupa uczestników uczyła się podstaw tańca współczesnego, sztuk walki (capoeira, aikido), technik świadomej pracy z ciałem (joga), tańca kontaktowego, pantomimy i teatru ruchu. Zajęcia praktyczne uzupełniały warsztaty z dramy i wykłady multimedialne z historii tańca w Polsce i na świecie, prowadzone przez Karolinę Wycisk.

 

Finałowy pokaz opierać się będzie na wypracowanych w ciągu warsztatów metod ruchu scenicznego i tańca. Spotkanie poprowadzi Katarzyna Kostrzewa – aktorka i choreograf, pracująca w teatrach w całej Polsce. Wstęp wolny.

 

 

Partnerzy:

 

Gimnazjum nr 2 im. Olimpijczyków Polskich w Świdnicy

III Liceum Ogólnokształcące im. Marii Skłodowskiej-Curie w Świdnicy

Fundacja Ziemi Świdnickiej SKSK 

Internetowy Magazyn „Teatralia” (patronat medialny)

 

Projekt realizowany  we współpracy z Instytutem Muzyki i Tańca w ramach programu Myśl w ruchu 2015. 

 

Więcej informacji: www.fundacjaperformat.com/strefa-ruchu/

 

 

Logo projektu Strefa Ruchu (miniaturka)   Logo Fundacja Performat (miniaturka)  Logo IMIT (miniaturka)

 

 

 

 

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close