Wersja do druku

Udostępnij

Nazwiska artystów i spektakli nominowanych w prestiżowym plebiscycie teatralnym ogłosił „Kurier Szczeciński”. Konkurs odbywa się w dwóch kategoriach: najlepszy spektakl sezonu 2012/2013 w regionie oraz najlepszy aktor. W plebiscycie biorą udział spektakle, których premiera odbyła się w ubiegłym sezonie artystycznym. Jury konkursu wyróżniło Operę na Zamku w obu kategoriach.

O tytuł najlepszego spektaklu sezonu walczy Eugeniusz Oniegin w reżyserii Dymitra Bertmana, a dwaj artyści Opery, Paweł Wolski za rolę Leńskiego w Eugeniuszu Onieginie) i Paweł Wdówka za rolę Don Josego w Odcieniach namiętności (część 2: Suita Carmen w chor. Jacka Tyskiego) zostali nominowani w kategorii „Najlepszy aktor”.


Gala podczas której będzie można poznać tegorocznych laureatów Bursztynowych Pierścieni odbędzie się 23 listopada w Hali Opery.

Więcej: http://www.24kurier.pl/Aktualnosci/Kultura/Dla-kogo-Pierscienie

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close