Wersja do druku

Udostępnij

Z przyjemnością informujemy, że balet Dzieje grzechu w choreografii Karola Urbańskiego (Opera na Zamku) został jednym z dwóch zwycięzców  nagrody Bursztynowy Pierścień – spektaklem sezonu 2014/2015 na Pomorzu Zachodnim.  Plebiscyt organizowany jest przez redakcję „Kuriera Szczecińskiego”. Dzieje grzechu to oparta na skandalizującej powieści Stefana Żeromskiego opowieść o burzliwych losach Ewy Pobratyńskiej, dziewczyny z dobrego domu, schodzącej na złą drogę. Choreografię do muzyki Mieczysława Karłowicza stworzył Karol Urbański, kierownik baletu Opery na Zamku.  Choreograf otrzymał jeszcze jedno wyróżnienie – Nagrodę Jury, przyznawaną przez kapitułę plebiscytu, „za nadawanie formy duchowi tańca – jedności ruchu, muzyki, miłości i wolności”.

 

Więcej o spektaklu

O choreografie

 

 

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close