Wersja do druku

Udostępnij

Z radością informujemy, że spektakl baletowy Roberta Glumbka Dzieci z dworca ZOO, zrealizowany przez Operę na Zamku w Szczecinie we współpracy z Instytutem Muzyki i Tańca w ramach programu Zamówienia choreograficzne 2018 otrzymał w plebiscycie „Bursztynowe Pierścienie” nagrodę jury za najlepszy spektakl sezonu 2017/2018. „Bursztynowe Pierścienie” to nagrody przyznawane najlepszym spektaklom i aktorom z Pomorza Zachodniego.

 

Serdecznie gratulujemy!

 

Dzieci z dworca ZOO ukazują przejmujące losy nastoletniej narkomanki Christiane F. i jej rówieśników, z których wielu, nie mogąc zerwać z nałogiem, kończy swe życie tragicznie, od lat wywierają niezwykle mocne wrażenie na wielu pokoleniach. Spektakl powstał z inspiracji światowym bestsellerem My, dzieci z dworca ZOO, który w formie książki i filmowej adaptacji niezmiennie porusza, a historia opowiadana przez główną bohaterkę nie traci na aktualności. Przedstawienie jest impresją na temat najważniejszych wątków poruszonych w książce i filmie. Taniec współczesny jako środek wyrazu jest w stanie spojrzeć na tę opowieść z innej strony i pokazać to, co do tej pory być może umknęło uwadze odbiorców. Dramaturgię spektaklu dopełnia niezapomniana muzyka Davida Bowiego, a także alternatywne kompozycje islandzkiego twórcy Valgeira Sigurðssona i eksperymentalne utwory z The Chopin Project Ólafura Arnaldsa i Alice Sary Ott. Autorem scenariusza, choreografii i inscenizacji jest wybitny choreograf Robert Glumbek, który za swoją poprzednią realizację w Operze na Zamku (wieczór nowych choreografii Ogniwa) otrzymał tytuł Najlepszego Choreografa w Polsce 2014 oraz „Bursztynowy Pierścień 2014” w kategorii najlepszy spektakl sezonu.

 

 

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close