Wersja do druku

Udostępnij

W sobotę 25 października o godz. 19.00 Opera na Zamku w Szczecinie zaprasza do Hali Opery (ul Energetyków 40) na premierę baletu fabularnego realizowanego w technice tańca neoklasycznego, wg pomysłu i w choreografii Karola Urbańskiego, z muzyką Mieczysława Karłowicza. Kierownictwo muzyczne sprawuje Jerzy Wołosiuk. Przedstawienie Dzieje grzechu powstaje z inspiracji filmem Waleriana Borowczyka okrzykniętym największym skandalem polskiego kina i równie głośną książką Stefana Żeromskiego o tym samym tytule. Historia kobiety osamotnionej w świecie mężczyzn. Kobiety, która wiedziona namiętnościami trafia na samo dno. Kobiety, która od tego dna potrafi się odbić i ocalić pierwiastek siebie. Również historia świata. Świata, w którym nasze emocje, uczucia i słabości są obserwowane jak w sklepowej witrynie. W roli Ewy Pobratyńskiej wystąpi solistka baletu Opery na Zamku Kseniia Naumets-Snarska.

 

Klimat spektaklu podkreślą kostiumy Tijany Jovanovic (m.in. kostiumy do Hamleta w Teatrze Wielkim – Operze Narodowej)  i scenografia Wacława Ostrowskiego (Teatr Wielki–Opera Narodowa). Projekcje multimedialne przygotował Krystian Drywa (projekcje m.in. w przedstawieniach Piotruś Pan, Grease, Koty Teatru Roma, współpraca z  teatrami Buffo i Rampa w Warszawie).

Kolejny spektakl w niedzielę 26 października, a następnie dopiero w lutym 2015.

 

Trailer

 

Kierownictwo muzyczne: Jerzy Wołosiuk

Choreografia: Karol Urbański
Kostiumy: Tijana Jovanović
Scenografia: Wacław Ostrowski
Projekcje: Krystian  Drywa
Reżyseria światła: Dawid Karolak
Film: Łukasz Nyks

 

Ceny biletów: 40-55 zł – PREMIERA, 25-39 zł – pozostałe terminy

 

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close