Wersja do druku

Udostępnij

Gergo Armin Balazsi z Hungarian Dance Academy w Budapeszcie został nagrodzony pierwszym miejscem VII Międzynarodowego Konkursu Baletowego „Złote Pointy 2014”. Najlepszą absolwentką polskich szkół baletowych została Justyna Wołoch z Gdańska. O tytuł najlepszego absolwenta szkół baletowych w Polsce, comiesięczne stypendia artystyczne oraz możliwość udziału w warsztatach tanecznych na Florydzie walczyli w tańcu klasycznym i współczesnym uczestnicy VII Międzynarodowego Konkursu Baletowego „Złote Pointy 2014” i jednocześnie XIII edycji Ogólnopolskiego Konkursu Baletowego „Najlepszy Absolwent Szkół Baletowych w Polsce 2014”. Konkurs odbywał się w hali Opery na Zamku w Szczecinie. Udział w warsztatach tanecznych na Florydzie wygrali Paweł Kurpiel z Bytomia i Patryk Łempicki z Warszawy. Przyznano również sześć stypendiów po 3 tysiące złotych.

 

Występy można było obejrzeć w hali Opery na Zamku. Konkurs rozpoczął się spektaklem baletowym szczecińskiej Opery na Zamku Odcienie namiętności (o godz. 19), 9 kwietnia odbył się pierwszy dzień konkursowy, w tańcu klasycznym (o godz. 17), następnego dnia – konkurs z tańca współczesnego (o godz. 17), a 11 kwietnia – Międzynarodowa Gala Gwiazd Baletu. W ostatnim dniu publiczność zobaczyła laureatów konkursu, prezentację uczniów i absolwentów Warszawskiej Szkoły Baletowej w etiudzie klasycznej i współczesnej oraz duet gwiazd baletu – Jennifer Rivery Lary i Marcina Krajewskiego.

 

W tegorocznej edycji konkursu, oprócz 15 absolwentów polskich szkół baletowych można było zobaczyć absolwentów z Pragi, Budapesztu, Berlina i Lwowa.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close