Wersja do druku

Udostępnij

W niedzielę 30 listopada po raz 33 rozdane zostały „Bursztynowe Pierścienie”, czyli nagrody przyznawane najlepszym spektaklom i aktorom scen szczecińskich. Organizatorem plebiscytu jest „Kurier Szczeciński”, a nagrody przyznają czytelnicy-widzowie. Najlepszym przedstawieniem roku zostały uznane Ogniwawieczór nowych choreografii z muzyką Witolda Lutosławskiego. Na spektakl składają się trzy części, których chorografie przygotowali Piotr Czubowicz (Grey Summer), Kaya Kołodziejczyk (Aria di Prefiche) i Robert Glumbek (Pewnego razu – teraz). Bursztynowy Pierścień w imieniu zespołu baletowego Opery na Zamku odebrał jej dyrektor Jacek Jekiel.

Jeśli dostaje się nagrodę od publiczności, to jest to najpiękniejsze podziękowanie dla twórców. Jeszcze w tym konkretnym przypadku, gdzie wzięliśmy na warsztat chyba najtrudniejszą z trudnych kompozycji. To jest po prostu wspaniały spektakl – mówi Jekiel.

 

Ogniwa

 

Mała suitaMuzyka żałobna oraz Łańcuch I i II  stały się kanwą tryptyku tanecznego, na który składają się nowe choreografie przygotowane przez troje polskich artystów. Muzyka wybitnego polskiego kompozytora połączyła artystów z różnych zakątków świata. Podczas produkcji spotkali się reprezentanci młodego artystycznego pokolenia: Kaya Kołodziejczyk – kreatywna warszawska choreograf, zwyciężczyni ogólnopolskiego konkursu dla młodych cho­reografów,  tancerz i choreograf Piotr Czubowicz z Les Ballets de Monte-Carlo oraz Janusz Wawrowski, laureat licznych międzynarodowych konkursów skrzypcowych, wybitny artysta nagrywający m.in dla prestiżowej wytwórni Warner.

 

 

Opracowano na podstawie:

http://radioszczecin.pl/4,118917,bursztynowe-pierscienie-przyznane

http://www.24kurier.pl/Aktualnosci/Kultura/-Ogniwa–i-Donimirska-w-bursztynie

 

 

Ogniwa to spektakl przygotowany przez Operę na Zamku w ramach obchodów Roku Lutosławskiego. Spektakle zrealizowano w ramach programu Ministra „Lutosławski 2013 – Promesa”. 

 

MKiDN dofinansowanie (miniaturka)

Logo IMIT (miniaturka)      Logo Rok Lutosławskiego, wersja biało-czerwona (miniaturka)

 

 

 

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close