Wersja do druku

Udostępnij

Paweł Wdówka, solista baletu Opery na Zamku został Najlepszym Aktorem Sezonu 2012/2013 w plebiscycie teatralnym „Bursztynowy Pierścień”. Natomiast Balet Opery pod kierownictwem Karola Urbańskiego zdobył Nagrodę Jury.

„Bursztynowy Pierścień” organizowany przez Kurier Szczeciński to najbardziej prestiżowy plebiscyt teatralny w województwie zachodniopomorskim. Była to 32. edycja konkursu, a zarazem pierwsza, w której tytułem najlepszego aktora uhonorowany został tancerz baletu. Odbierając Bursztynowy Pierścień, Paweł Wdówka podziękował wszystkim, którzy na niego głosowali oraz tym, którzy przygotowali go do roli Don Joségo. To właśnie za tę rolę w spektaklu Odcienie namiętności (Suita Carmen Rodiona Szczedrina, oparta na najsłynniejszej operze Bizeta) artysta został nagrodzony).

Nagrodę dla zespołu baletu odebrał w imieniu tancerzy kierownik baletu Opery na Zamku, Karol Urbański.

Szczegółowe informacje na temat konkursu „Bursztynowy Pierścien”

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close