Wersja do druku

Udostępnij

W niedzielę i poniedziałek (28 i 29 czerwca o godz. 19.00) w Szczecinie (Hala Opery, ul. Energetyków 40) odbędzie się wspólna premiera zespołu baletowego szczecińskiej Opery na Zamku i BallettVorpommern. W spektaklu Rock’n Ballet 25 tancerzy zanurzy się w kolorowym świecie rocka i muzyki pop, tworząc widowiskowy wieczór taneczny.W przedstawieniu zabrzmi muzyka takich gigantów muzyki, jak takich zespoły Queen, The Rolling Stones, Depeche Mode, Pink Floyd, Led Zeppelin, Metallica.

 

Od roku 2013 Theater Vorpommern i szczecińska Opera na Zamku wielokrotnie  realizowały wspólne produkcje, które okazały się sukcesem, np. koncerty na inaugurację sezonu i wielką operę Wagnera pt.: Lohengrin (nominacja do nagrody Chór Roku magazynu „Opernwelt”). W tym roku spotykają się po raz pierwszy zespoły baletowe obydwu instytucji kultury i podejmują wyzwanie udziału w przygodzie pt. Rock’n Ballet. Razem z choreografami gościnnymi, tj. Rober Glumbek (najlepszy choreograf w Polsce 2014 – Teatralna Nagroda Muzyczna im. Jana Kiepury) i Jochen Heckmanna, tancerze stworzą widowiskowy wieczór taneczny. Usłyszeć będzie można m.in. takie przeboje, jak Nothing Else Matters, Personal Jesus, Whole Lotta Love, We Will Rock You i wiele innych legendarnych utworów.

 

 

O spektaklu:

 

Tu jestem człowiekiem, tu mogę nim być / Dwie dusze mieszkają w piersi mej (J.W. Goethe, „Faust”).

Młody mężczyzna kroczy zmęczony i wyczerpany codziennością przez beznadziejną szarość życia. Nagle zostaje porwany do innego świata. Obcą rzeczywistość, w której rządzą przygody akceptuje zbyt gorliwie. Udaje się w dziką podróż w czasie i przestrzeni, podczas której wszelkie zasady i logika wydają się nie istnieć, a niewidzialne światy myśli mogą stać się wyolbrzymionymi obrazami przeżyć. Jak niewidoczny cień podąża za nim alter ego i kwestionuje co rusz to, co jest prawdziwe, a co fantazją

 

Choreografia, koncepcja, scenografia:
Robert Glumbeck i Jochen Heckmann

Kostiumy:
Adriana Mortelliti

Światło:
Bogumił Palewicz

 

Obsada: Balet Opery na Zamku  i BallettVorpommern

 

Panie:                                      
Zoe Ashe-Browne

Żaneta Bagińska
Klaudia Batista
Karolina Cichy-Szromnik
Laura Cristea
Margaret Howard
Christina Janusz
Olga Kuzmina
Stephanie Nabet
Kseniia Naumets-Snarska
Ayako Nomura
Alicia Santamaria Jiménez
Marina Schmied

Panowie:                                 
Nathan Cornwell
Stefano Fossat
Vladyslav Golovchuk
Jakub Gut
Dominic Harrison
Armen Khachatryan
Kirill Kornilov
Vasyl Kropyvnyi
Alessandro Navarro Barbeito
Leander Veizi
Paweł Wdówka
Maksim Yasinski 

 

Więcej informacji:

www.opera.szczecin.pl

www.theater-vorpommern.de

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close