Wersja do druku

Udostępnij

Teatr Kana w Szczecinie (pl. św. św. Piotra i Pawła 4/5) zaprasza na trzydniowe prezentacje sztuk performatywnych WEEKEND_100°. Od kilku lat projekt promuje zwycięzców Festiwalu 100° Berlin. W tym roku prezentacje laureatów zostaną połączone z pokazami młodej sztuki z Polski dalszej i bliższej. W programie znajdzie się teatr, taniec, muzyka, performans i spacer dźwiękowy.

 

Tematem przewodnim tej edycji jest dwukropek „ : ”. Znak interpunkcyjny składający się z dwóch umiejscowionych jedna nad drugą kropek, który metaforycznie sytuuje nas  „pomiędzy”. Odnosząc temat „ : ” do dzieł które zostaną zaprezentowane, jest to przestrzeń pomiędzy gatunkami sztuk scenicznych, przestrzeń eksperymentu z formą, reinterpretacja przestrzeni dzielącej artystę i widza.

 

„ : ” jest też miejscem pozostawionym przez artystę odbiorcy, by dopełnić dzieło przeżyciem i własną interpretacją, jest oczekiwaniem na nasze zdanie. Indywidualną przestrzenią do wypełniania myślą, emocją, doświadczeniem i spotkaniem.

 

***

 

W ciągu trzech dni przeglądu widzowie będa mogli obejrzeć m.in. spektakle trzech kolektywów  pracujących w obszarze ruchu i tańca, a także nowych mediów: międzynarodowe – Collective ONE:THIRD (Fate of the Galaxies)  i Little:interference, w skład którego wchodzą m.in. absolwenci Wydziału Teatru Tańca w Bytomiu/PWST w Krakowie  (JETZT/TERAZ) – oraz polski Kolektyw 1a z Poznania, ze spektaklem Dolphin who loved me (znanym szerzej pod tytułem Delfin, który mnie kochał) zrealizowanym we współpracy z Teatrem Polskim w Bydgoszczy.

 

 Ponadto swoje prace pokażą artystki pracujące na polu sztuk performatywnych, tańca i nowej choreografii , tj. Vera Piechulla (Ones in the Zero) oraz duet artystyczny – Marja Christians (performerka/tancerka/śpiewaczka) i Isabel Schwenk (performerka) – który wystapi w spektaklu J.U.D.I.T.H., zapowiadanym jako poetycko-teatralny dyskurs powstały z abstrakcyjnych elementów choreograficznych.

 

Na festiwalu swoje projekty zaprzentuje także Tomasz Foltyn –  będą to: Valentyna Tanz:  niezależny projekt performatywno-choreograficzny, który realizowany jest jako seria odcinków. Jest to interdyscyplinarny drag queen performance, który łączy ekspresyjny taniec, improwizowane monologi i groteskowy teatr.  Ponadto artysta zaprasza na Stalowe magnolie – salon piękności Valentyny Tanz, instalację artystyczną, która ma charakter indywidualnego warsztatu z Valentyną Tanz, miejską szamanką, wizjonerką, niezależną performerką, choreografką, artystką transdyscyplinarną.

 

Publikujemy informacje o wybranych wydarzeniach taneczno-performatywnych:

 

22 października

 

godz. 18.00: Dolphin who loved me

 

godz.20.00: Fate of the Galaxies

 

 

23 października

 

godz.19.00: Panakeia

 

godz. 21.00: J.U.D.I.T.H.

 

godz. 22.00, Valentyna Tanz Show

 

24 października

 

godz. 10.00-15.00:

Stalowe magnolie – salon piękności Valentyny Tanz, instalacja

 

godz. 19.00: JETZT/TERAZ

 

godz. 21.00: Ones in the Zero

 

 

 

 

 

Partnerzy: HAU, Sophiensaele, Ballhaus Ost Berlin
Projekt WEEKEND_100° dofinansowany jest ze środków Fundacji Współpracy Polsko-Niemieckiej.

 

Wstęp na jedno wydarzenie: 10zł

karnet jednodniowy: 20 zł

karnet na wszystkie wydarzenia (3 dni): 40 zł;

rezerwacje i informacje: paula@kana.art.pl

Więcej informacji: www.kana.art.pl

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close