Wersja do druku

Udostępnij

W sobotę 23 kwietnia w ramach LI Przeglądu Teatrów Małych form „Kontrapunkt” w Szczecinie odbędą się pokazy dwóch spektakli taneczno-ruchowych. O godz. 17.00 w Teatrze Współczesnym (ul. Wały Chrobrego 3) prezentacja przedstawienia Deep dish (Głębokie naczynie) austriackiej grupy Liquid Loft, w choreografii Chrisa Haringa. Spektakl stanowi trzecią i ostatnią część tryptyku Doskonały ogród, zapraszającego do opowieści o sztucznych rajach, perfekcyjnych ogrodach. Wieczorne przyjęcie przeradza się w najeżoną przygodami przejażdżkę przez wymiary makro- i mikrokosmosu. Liquid Loft płynnie łączy konwencje tańca, filmu, instalacji – ukazujących błahość i ulotność egzystencji. Scena mieni się metaforami barokowych obrazów, raju rozkoszy ziemskich i ich nieuchronnych upadków.

 

 Natomiast od godz. 21.00 do 23.00, co 20 minut w Parku Żeromskiego zostanie pokazany Sen Owidiusza. W ogrodzie przemian niemieckiej grupy Theater Anu. Podczas tegorocznego pleneru szczeciński park zostanie zamieniony w bajeczny ogród metamorfoz.

 

Deep dish

 

Trailer

 

reżyseria i choreografia – Chris Haring
kompozycja i dźwięk – Andreas Berger
dramaturgia, scenografia, światło – Thomas Jelinek
rzeźby organiczne i konsultacja – Michel Blazy
kierownictwo sceny – Roman Harrer
reprezentacja międzynarodowa – Line Rousseau
kierownictwo produkcji – Marlies Pucher

występują: Luke Baio, Stephanie Cumming, Katharina Meves, Anna Maria Nowak

premiera: 12 grudnia 2013 roku

czas trwania: 65 minut

 

 

Koprodukcja: Tanzquartier Wien i Liquid Loft we współpracy z Korzo Den Haag i Le Centquatre Paris. Liquid Loft jest wspierany przez: The Cultural Section of the City of Vienna (Kulturabteilung der Stadt Wien) oraz the Austrian Federal Chancellery for Arts and Culture (Bundeskanzleramt Österreich, Kunst & Kultur)

 

 

Więcej o grupie: www.liquidloft.at.

 

***

 

Sen Owidiusza. W ogrodzie przemian

Znany już kontrapunktowej publiczności z przedstawienia Wielka podróż Theater Anu z Berlina, który od wielu lat zgłębia potencjał poetyckiego teatru w przestrzeni publicznej, zachwyci tym razem instalacjami świetlnymi i tańczącymi cieniami. Podczas tej onirycznej podróży widzowie będą mogli w pełni zanurzyć się w bogatym wizualnie i dźwiękowo fascynującym świecie mitów. Nie zabraknie również… płonących butów!

 

Trailer

 

pomysł i koncepcja – Theater Anu: Bille i Stefan Behr, Martin Thoms
tekst – Owidiusz, Stefan Behr
reżyseria i choreografia – Bille Behr scenografia – Martin Thoms
opracowanie dźwiękowe – Bille Behr
technika – Johannes Gärtner

występują: Silvia Sassetti, Cox Ahlers, Rosabel Huguet, Jessica Hellmann, Jadi Carboni, Irene Fas Fita, Lorenzo Pennacchietti

premiera: 11 lipca 2012

 

Program festiwalu

 

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close