Wersja do druku

Udostępnij

W ramach LIII Przeglądu Teatrów Małych Form „Kontrapunkt” w Szczecinie zaplanowano kilka prezentacji spektakli tanecznych. Jako pierwszy 25 maja w ramach nurtu Off Kontrapunkt wystąpi japoński artysta butoh, Atsushi Takenouchi, który pokaże solo Embrace, z muzyką na żywo w wykonaniu Hiroko Komiyi. 26 maja będzie można zobaczyć Plan B for Utopia (dwie prezentacje) w wykonaniu zespołu Joan Clevillé Dance ze Szkocji. To łączące teatr, taniec oraz storytelling przedstawienie w reżyserii i choreografii Joana Clevillé’a, z udziałem dwójki charyzmatycznych tancerzy podejmuje temat roli wyobraźni i kreatywności w życiu człowieka.  

 

28 maja dwukrotna prezentacja Shall We Dance izraelskiego Home Made Ansamble w reżyserii i choreografii Abigail Rubin.  Jest to ujmująca formalną prostotą, a zarazem poruszająca historia młodego mężczyzny – tancerza. Aithan Harrari ma oryginalny zawód: organizuje spotkania, podczas których wykonywane są izraelskie tańce folkowe. Chce zostać zauważony i doceniony, gdy więc zostaje poproszony, by pewnego wieczoru zastąpić dobrze znanego instruktora i stworzyć innowacyjną choreografię, postanawia skorzystać z nadarzającej się okazji, by wzmocnić swoją zawodową pozycję. 

 

 Tego samego dnia odbędzie się również pokaz spektaklu Cezary idzie na wojnę Komuny//Warszawa, w reżyserii Cezarego Tomaszewskiego. Spektakl jest opowieścią performatywną o wyprawie mitologicznego wielogłowego bohatera o tym samym imieniu i nazwisku, co reżyser spektaklu i o wojnie, jaką wypowiada on widmom wojny.  Biografia reżysera rozpisana na czterech aktorów i pianistkę staje się pretekstem do przedefiniowania pojęć zastanych i wytworzenia własnego queerowego systemu fantazmatycznego. Spektakl, w którym Popołudnie fauna Niżyńskiego spotyka się z pieśnią Moniuszki w męskiej przebieralni, ćwiczenia aerobowe z wojenną symfonią Szostakowicza, a wspomnienie decyzji komisji poborowej sprzed lat staje się impulsem do uruchomienia kampowej rewii performatywnej.

 

O spektaklach:

 

25 maja godz. 17.00, Teatr Kana, Plac św. Piotra i Pawła 4/5

Atsushi Takenouchi:Embrace

 

26 maja godz. 17.00 i 20.30, Trafostacja Sztuki, Świętego Ducha 4

Joan Clevillé Dance: Plan B for Utopia

 

28 maja godz. 17.00 I 21.00, Trafostacja Sztuki, ul. Świętego Ducha 4

Home Made Ensemble: Shall We Dance

 

28 maja godz. 19.00, Opera na Zamku, ul. Korsarzy 34

Komuna//Warszawa: Cezary idzie na wojnę – reż. Cezary Tomaszewski

 

***

 

Bilety do kupienia na platformie www.bilety.fm lub w Punkcie Obsługi Klienta bilety.fm w Zamku Książąt Pomorskich, ul. Korsarzy 34, Mały Dziedziniec, wejście „I” (Centrum Informacji Kulturalnej i Turystycznej CIKiT)

 

Więcej o Przeglądzie na stronie www.kontrapunkt.pl

 

 

 

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close