Wersja do druku

Udostępnij

W dniach 8-10 lutego 2013 Teatr Kana zaprasza na warsztaty butoh i Noguchi Taiso z Imre Thormannem.

Materia, z jakiej składa się nasze ciało, jest niewątpliwie z tej Ziemi, uczestniczyła i doświadczała procesu stworzenia Ziemi. Nasze ciało zatem, żyjące tu i teraz, zawiera całą historię Ziemi. To, co nazywane jest „życiem”, „ciałem” i „umysłem” jest właśnie jednym z etapów przemian Ziemi. Nie istnieje absolutny standard dla wszystkich rzeczy.

Każdy standard powoływany jest do życia wewnątrz nas, na świeżo tu i teraz, za każdym razem, przez nasze relacje. Stawanie się świadomym tych relacji pozwala na rzeczywiste stanie się jednością z naturą, głębsze zrozumienie tego, jak działa umysł/ciało i uzmysłowienie sobie wagi włączenia procesów myślowych w fizyczne działanie.

[Michizo Noguchi]

Od prowadzącego:

Podczas swoich warsztatów nie uczę żadnej ustalonej formy ani techniki, lecz przekazuję zasady kształtujące podstawy ruchu (spirala, fala, grawitacja, emocje, itp.). Skupiamy się na ruchu codziennym, takim jak stanie i chodzenie, lecz również na emocjonalnych formach wyrazu. Tworzymy punkt wyjścia do zamiany konwencjonalnych wzorów poruszania na świeże podejście, pozwalające nam poruszać się z większą łatwością. Warsztaty przeznaczone są dla profesjonalistów tańca i teatru, jak również dla amatorów w każdym wieku.

Moja praca opiera się na siedmioletnim treningu, jaki odbyłem w Tokio pod okiem Kazuo Ohno (mistrza butoh) i Noguchi Michizo (twórcy Noguchi Taiso, formy pracy z ciałem). Wykorzystuję także technikę Alexandra i moje własne doświadczenie jako tancerza żyjącego tańcem.

***

Warsztat odbędzie się na sali Teatru Kana. Prowadzenie w języku angielskim / tłumaczenie na polski

8 lutego godz. 18-21
9 lutego godz. 11-18
10 lutego godz. 11-18

Koszt dla uczestników z Polski: 180 zł (za trzy dni)
Cost for participants from abroad: 90 Euro (for three days)

Zapisy telefoniczne 91 433 03 88 lub mailowe info@kana.art.pl

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close