Wersja do druku

Udostępnij

Do XVII edycji Ogólnopolskiego Konkursu Baletowego „Najlepszy Absolwent Szkół Baletowych w Polsce 2018”, odbywającego się w ramach XI Międzynarodowego Konkursu Baletowego „Złote Pointy 2018” zgłoszono 24 uczestników, w wyniku kontuzji 3 absolwentów nie wzięło udziału w konkursie, udział wzięło 21 uczestników zgłoszonych do konkursu przez Dyrektorów Szkół Baletowych, w tym 13 z Polski, 2 uczestników z Pragi (Czechy), 1 uczestniczka z Kijowa, 1 uczestniczka ze Lwowa (Ukraina), 2 uczestniczki z Mediolanu (Włochy), jedna uczestniczka z Rygi (Łotwa) oraz 4 partnerów niepunktowanych.

 

Uczestników konkursu oceniało Jury w składzie:

1. Ewa Głowacka –Przewodnicząca Jury
2. Rosa Olimpia Estrella
3. Vladimir Issaev
4. Andrzej Ziemski
5. Bartosz Anczykowski
6. Beata Książkiewicz
7. Dawid Kupiński
8. Ewa Wycichowska
9. Lukas Slavicky
 

 

Jury nie przyznało Grand Prix „Złote Pointy 2018”.

 

Jury przyznało:

 

Jedną główną nagrodę Laureata konkursu „Złote Pointy 2018”. Tytuł i nagrodę otrzymała:

 

Martina Conti – absolwentka Centro Formazione AIDA Mediolan: nagroda pieniężna w wysokości 5 000,00 zł. (słownie: pięć tysięcy złotych) i statuetka okolicznościowa.

 

Nagrodę pieniężną otrzymał także pedagog przygotowujący Laureata Konkursu:

 

Bagio Tambone – pedagog Laureata „Złote Pointy 2018”: nagroda w wysokości 1 250,00 zł (słownie: tysiąc dwieście pięćdziesiąt złotych) oraz statuetkę okolicznościową.
Lara Bogni pedagog Laureata „Złote Pointy 2018”: nagroda w wysokości 1 250,00 zł (słownie: tysiąc dwieście pięćdziesiąt złotych) oraz statuetkę okolicznościową

 

Tytuł „Najlepszego Absolwenta Szkół Baletowych w Polsce Roku 2018” otrzymał:

 

Cezary Wąsik – absolwent Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej w Warszawie: statuetka okolicznościowa i nagroda pieniężna w wysokości 2 000,00 zł
(słownie: dwa tysiące złotych) ufundowana przez Związek Artystów Scen Polskich.
 

Wyróżnienia otrzymali:

 

Pavlina Kopecka –  absolwentka  Konserwatorium Tańca w Pradze: statuetka okolicznościowa i nagroda pieniężna w wysokości

 2 000,00 zł 

 

Nagrodę pieniężną otrzymał także pedagog przygotowujący: Anna Scekaleva w wysokości 500,00 zł (słownie: pięćset złotych)oraz Alena Drapalikova w wysokości 500,00

 

Kristian Pokorny – absolwent  Konserwatorium Tańca w Pradze: statuetka okolicznościowa i nagroda pieniężna w wysokości 

2 000,00 zł 

 

Nagrodę pieniężną otrzymał także pedagog przygotowujący: Jiri Horak, w wysokości 500,00 zł  oraz Alena Drapalikova, w wysokości 500,00 zł

 
Cezary Wąsik – absolwent Ogólnokształcąca Szkoła Baletowa w Warszawie: statuetka okolicznościową i nagroda pieniężna w wysokości  2 000,00 zł  Barbara Derleta – absolwentka Ogólnokształcąca Szkoła Baletowa w Warszawie: statuetka okolicznościowa i nagrodę pieniężna w wysokości  1 000,00 z
Nagrodę pieniężną otrzymał także pedagog przygotowujący: Jolanta Rybarska, Paulina Andrzejewska – Damięcka i Henryk Jeż w wysokości po 500,00 zł.

 

Hanna Szychowicz – absolwentka Ogólnokształcąca Szkoła Baletowa w Łodzi: statuetka okolicznościowa i nagroda pieniężna w wysokości  1 000,00 zł

 

Nagrodę pieniężną otrzymał także pedagog przygotowujący: Karolina Sasin-Barylska, w wysokości 250,00 zł (słownie: dwieście pięćdziesiąt złotych) oraz Tomasz Moskal w wysokości 250,00 zł (słownie: dwieście pięćdziesiąt złotych)

 

Wyróżnienia specjalne otrzymali:

 

Nikola Zientarska – partnerka niepunktowana, Ogólnokształcąca Szkoła Baletowa w Warszawie: nagroda w wysokości 500,00 zł (słownie: pięćset złotych) ufundowane przez Paulinę Andrzejewską – Damięcką.
 
Szymon Pacholec – absolwent Ogólnokształcąca Szkoła Baletowa w Poznaniu: nagroda w wysokości 700,00 zł (słownie: pięćset złotych), ufundowana przez członka jury Dawida Kupińskiego
 
Wiktor Perdek  – uczeń Ogólnokształcąca Szkoła Baletowa w Bytomiu: nagroda w wysokości 500,00  zł (słownie:   pięćset złotych) ufundowana przez członka jury Ewę Wycichowską oraz Warsztaty Letnie z pobytem w Sypniewie w dniach 12-22 sierpnia 2018 ufundowane przez Fundację „Fouette” Beaty Książkiewicz.
 
Maciej Duda  uczeń Ogólnokształcąca Szkoła Baletowa w Gdańsku: nagroda w wysokości 2 000,00 zł (słownie: dwa tysiące złotych) ufundowaną przez członka jury Andrzeja Ziemskiego.
 

Laureatką Publiczności został:

 
Hanna Szychowicz – absolwentka Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej w Łodzi, otrzymując statuetkę okolicznościową.
 
Dyrektor Artystyczny Arts Ballet Theatre of Floryda Vladimir Issaev zasiadający w Jury dodatkowo przyznał dwa stypendia artystyczne w postaci miesięcznych letnich warsztatów na Florydzie o wartości 1 500,00 dolarów dla:
 

Łucja Pluta
Mikołaj Czyżowski

6 uczestników konkursu otrzymało zaproszenia od Dyrektora Artystycznego Arts Ballet Theatre of Floryda Vladimira Issaeva na konkurs Miami Internationale Ballet Compettion on January 2019

 

Nagrodę specjalną ufundowaną przez Instytut Muzyki i Tańca w postaci stypendium w wysokości 2 500,00 zł z przeznaczeniem na  wybrane warsztaty tańca  otrzymują:  

Wiktor Perdek i Maciej Duda

 

Ponadto dla publiczności, która głosowała wylosowano trzy kupony z nazwiskami widzów, którym przekazano koszulki okolicznościowe.

 

Podczas konkursu „Złote Pointy” 11 uczniów ubiegało się o roczne stypendia artystyczne, przyznawane przez  Kapitułę Fundacji Balet.

 

Kapituła Fundacji Balet w składzie:

1. Maria Andrzejewska
2. Wojciech Warszawski
3. Uran Azymov
4. Grzegorz Kotek
5. Dorota Stankiewicz

przyznała rocznych stypendiów  artystycznych na rok 2018/2019 w wysokości  3 000,00 zł, płatne przez 10 miesięcy od września 2018 roku.

 

Stypendia otrzymali:

1. Natalia Augustyniak, OSB Łódź
2. Mikołaj Czyżowski, OSB Warszawa
3. Maciej Duda OSB Gdańsk
4. Wiktor Perdek OSB Bytom
5. Łucja Pluta OSB Warszawa
6. Zofia Wara-Wąsowska, OSB Łódź

 

Wszyscy uczestnicy konkursu i pedagodzy otrzymują dyplom uczestnictwa, koszulki okolicznościowe XI Międzynarodowego  Konkursu Baletowego „Złote Pointy 2018” oraz foldery.    

 

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close