Wersja do druku

Udostępnij

W niedzielę 12 października o godz. 18.00 Teatr Kana zaprasza do Piwnicy Kany (Plac św. Piotra i Pawła 4/5) na inaugurację nowego sezonu Szczecińskiego Domu Tańca. Na dobry początek organizatorzy proponują warsztaty połączone potańcówką w klimacie BAL FOLK. Bal folk to rodzaj zabawy tanecznej do muzyki ludowej, z tańcami wywodzącymi się z tradycji różnych europejskich kultur. Tańce balfolkowe są oparte na prostych, przystępnych układach wywodzących się bezpośrednio z tradycyjnych tańców. Są to zarówno tańce korowodowe, jak i parowe oraz zabawy taneczne. Muzyka jest bezpośrednio oparta na motywach tradycyjnych, lecz zawiera również nowoczesne wpływy i autorskie propozycje nowych melodii tanecznych. Tańce te doskonale sprawdzają się np. na imprezach integracyjnych czy weselach. Bawią się przy nich osoby w każdym wieku.

 

Zabawę poprowadzą Marta Tomczak i Krzysztof Rogulski z Poznania, pasjonaci tradycyjnych tańców i muzyki.  Od 2011 roku dzielą się swoją pasją pod szyldem Bal Folk Poznań, ucząc tańców z różnych regionów Europy oraz organizując taneczne praktyki i potańcówki, podczas których można w praktyce wykorzystać taneczne umiejętności. Uczą tańców w parach, korowodowych oraz zabaw tanecznych   pochodzących z różnych regionów Francji (m.in. Bretania, Owernia,  Gaskonia), Hiszpanii, Portugalii, Kraju Basków, Szwecji.

 

Dobrowolna opłata „do kapelusza“

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close