Wersja do druku

Udostępnij

Od 13 do 16 stycznia odbywać się będzie finał festiwalu Szóló Duó 2021, który zwykle ma miejsce w Budapeszcie, a w tym roku, wyjątkowo, przeprowadzony zostanie online. Darmowa transmisja rozpocznie się o godz. 19.00. Wśród 26 finałowych prac znalazło się sześć polskich, wyłonionych w eliminacjach prowadzonych przez Teatr ROZBARK i Fundację Rozwoju Tańca Eferte. Festiwal SzólóDuó jest organizowany przez Fundację Orkesztika od 2005 roku w Budapeszcie i działa jako otwarta platforma prezentacji krótkich choreografii tanecznych. System zgłoszeń do niego jest otwarty, dzięki czemu niezależni tancerze i zespoły taneczne mają możliwość wystąpienia przed międzynarodową publicznością i otrzymania szczegółowych informacji zwrotnych od profesjonalnego jury. Tradycją jest, że na SzólóDuó artyści mogą prezentować swoje prace niemal bez ograniczeń. Wszystkie występy są oceniane przez profesjonalne jury i publiczność.

 

Prace wyłonione podczas polskich eliminacji:

 

Device
Choreografia i wykonanie: Marcin Motyl

Preludium czułości (Prelude to tendernes)
Choreografia: Marzena Kobryń

Wykonanie: Wojciech Rybicki, Natalia Wojsyk

untold manifesto
Choreografia i wykonanie: Joanna Brodniak

Cypress
Choreografia: Andrzej Molenda, Zuzanna Kasprzyk
Wykonanie: Ulyana Zaruba, Julianna Walczak

my hopelessness
Choreografia i wykonanie: Joanna Woźna

stucked
Choreografia i wykonanie: Marta Pieczul

 

Wszystkie prezentacje będzie można obejrzeć na kanale YouTube wydarzenia.
Szczegółowy program festiwalu znajdziecie na szoloduo.com

 

Zachęcamy do oddawania głosów na najlepsze prace!

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close