Wersja do druku

Udostępnij

 W sobotę 18 kwietnia o godzinie 19.00 w Sztokholmie (sala wykładowa Mandelgren Uniwersytetu Sztuki, Rzemiosła i Wzornictwa Konstfack) odbędzie się prezentacja spektaklu Sistars (Siostry) w wykonaniu Theatre Companie Achimowicz w ramach międzynarodowych targów artystycznych SUPERMARKET.

 

W spektaklu Sistars Theatre Companie Achimowicz, czyli Anna Achimowicz i Natalia Zduńska, wykorzystują motyw bliźniaczek syjamskich, odnosząc się do obrazu ciała żyjącego w tancerzu. W przedstawieniu realizowana jest się snuta od dawna wizja zespolenia tańca współczesnego, mody, architektury i anatomii. Choreografka eksperymentuje podczas wydarzenia scenicznego. Mamy do czynienia z zaburzeniem rzeczywistości, w ramach którego nowa idea architektury i geometrii ludzkiego ciała zostaje zaprezentowana poprzez taniec, dźwięk i kostiumy.

 

Czas trwania: 20 min

 

SUPERMARKET to organizowane od 2007 roku międzynarodowe targi artystyczne organizowane przez artystów dla galerii i innych inicjatyw prowadzonych przez artystów. W ramach wydarzenia odbywają się także wykłady i prezentacje spektakli. W tym roku tematem jest przedstawienie i niewidzialność w świecie sztuki z uwzględnieniem perspektywy płci kulturowej i krytycznego odniesienia do  norm społecznych.

 

Pełen program wykładów i spektakli:

http://www.supermarketartfair.com/pages/talks-performances-2015.

 

SUPERMARKET na Facebooku:

https://www.facebook.com/supermarketartfair?fref=photo 

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close