Wersja do druku

Udostępnij

Dziś o godz. 20.00 w Dampfzentrale w szwajcarskim Bernie odbędzie się premiera najnowszego spektaklu Pink Mama Theatre – Fashion w reżyserii i scenografii Sławka Bendrata i Dominika Krawieckiego. Bendrat jest też autorem choreografii, a Krawiecki scenariusza do spektaklu. Zespół zapowiada, że latem przyjedzie ze spektaklem do Polski. Terminy i wybrane miejsca pokazów zostaną podane w lutym.

 

O spektaklu:

„Człowiek tworzy ubiór, a ubiór tworzy człowieka” – Moda od zawsze towarzyszyła człowiekowi. Podobnie jak religia i sztuka, doskonale odzwierciedla ona ducha epoki. Cel przyświecający modzie może być natury praktycznej, etycznej, seksualnej, estetycznej, a także reprezentatywnej. Dzięki temu nasze wewnętrzne przeżycia jesteśmy w stanie zamienić w manifest, który nosimy od urodzenia aż do śmierci. Fashion rzuca światło na wszystkie wymienione aspekty.

 

Fashion to interdyscyplinarny projekt, rozpoczynający się wystawą, którą widz ogląda po wejściu do budynku Dampfzentrale w Bernie. Druga część spektaklu rozgrywa się już na scenie. W przedstawieniu moda przedstawiona jest jako aspekt ludzkiej kultury i przeciwstawiona nudyzmowi, który uosabia czystą naturę. W naszym społeczeństwie natura ta, nasze własne ciało, rozumiana jest jako grzech. Czy moda, w takim razie, może być moralnym ratunkiem?      

Ten rozdźwięk między kulturą i naturą prezentuje w spektaklu, w sposób niezwykle elokwentny, jedenaścioro artystów, którzy oba aspekty doprowadzają do gwałtownej i głośnej kolizji. Wykonawcy wcielają się w role dyktatora mody, naukowca, modelki, a nawet niewolnika industrializacji. Akcja sceniczna rozgrywa się w domu mody, ale czy aby na pewno jest to dom mody? Czy nie jest to czasem laboratorium, fabryka, szpital, a może obóz pracy? Do spektaklu została skomponowana zniewalająca, silnie nastrojowa muzyka, która wprowadza widza w rytualny trans.

 

 

Fashion zrealizowano w koprodukcji z Dampfzentrale Bern.

 

Pomysł, koncepcja, reżyseria, scenografia, kostiumy: Sławek Bendrat i Dominik Krawiecki
Choreografia: Sławek Bendrat

Scenariusz: Dominik Krawiecki

Muzyka: Valentin Markus Oppermann

Wykonawcy: Cesar Milagros Garcia Nodarse, Mark Christoph Klee, Dominik Krawiecki, Charlotte Mclean, Valentin Markus Oppermann, Izabela Orzelowska, Tomek Pomersbach, Marek Wieczorek, Boyband CHIC (David Bregenzer, Samuel Rauber, Jonas Weber)

Obsługa techniczna i oświetlenie: Jonas Weber
Nagranie i zdjęcia: Patrycja Płanik
Kierownik produkcji: Angelika Rohrer

Sponsorzy przedstawienia: Kultur Stadt Bern, Swisslos Kultur Kanton Bern, Ernst Göhner Stiftung, Migros Kulturprozent, Burgergemeinde Bern, Bürgi Willert Stiftung

Premiera: 18.01.2019, Dampfzentrale Bern

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close