Wersja do druku

Udostępnij

W dniach 5-7 kwietnia 2018 odbędą się trzy gościnne pokazy spektaklu Powtórzenie w choreografii Macieja Kuźmińskiego w Szwecji. Spektakle zostaną pokazane w 3:e Våningen w Göteborgu.

 

Powtórzenie to opowieść o przenikaniu się tożsamości i zakwestionowaniu istoty powtarzalności rzeczy. Podobnie jak w Personie Bergmana, tu również zacierają się podobieństwa i różnice między dwoma kobietami. Skomplikowany zapis choreograficzny wymaga od tancerzy nieludzkiej wręcz koncentracji, co zmusza do pytania, czy powtórzenie jest w ogóle możliwe.

 

Przypomnijmy, że spektakl, wybrany z pośród 700 zgłoszeń z całego świata, reprezentował Polskę na międzynarodowych targach tańca Tanzmesse NRW w niemieckim Düsseldorfie w 2016 roku. W Szwecji Powtórzenie zostanie zaprezentowane po raz pierwszy.

 

3:e Våningen w Göteborgu to przestrzeń dedykowana tańcowi i sztuce współczesnej, realizująca swoje cele poprzez programy rezydencji, zagraniczne pokazy gościnne oraz międzynarodowe wymiany artystyczne. 

 

Rezerwacji biletów można dokonać online: https://www.tickster.com/sv/events/at/jzt0t931jekur53/3-e-vaningen

 

Więcej informacji na stronie organizatora 3:e Våningen: http://www.3vaningen.se/repetition.html

oraz na stronie artysty: http://maciejkuzminski.com

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close