Wersja do druku

Udostępnij

Centrum Sztuki Tańca w Warszawie zaprasza na majową odsłonę Kina tańca w czwartek, 16 maja o godz. 19.00. Spotkanie zacznie się polską premierą filmu dokumentalnego Tangomania w reżyserii Susan van den Broek i Joahima Thissena. Po projekcji, o godz. 20.00 odbędzie się krótka lekcja tanga, którą poprowadzi Ula Wojtkowiak i Santiago Buonomo. Po lekcji rozpocznie się milonga el Picaflor, której muzycznym kapitanem będzie Ula Wojtkowiak. Milonga potrwa do 23.00, kiedy to tradycyjnie wybrzmi La Cumparsita.

 

W ramach cyklu Kino Tańca w 2019 roku Centrum Sztuki Tańca w Warszawie zaprasza na spotkania z filmami dokumentalnymi o tańcu, które będą prezentowane pod hasłem Focus na taniec. Program ten  koncentruje się na tańcu w przestrzeniach życia prywatnego i społecznego. Prezentuje wielość perspektyw i ludzkich doświadczeń, w których taniec wykracza poza sferę sztuki, stając się drogą życia, źródłem tożsamości i więzi międzyludzkich, narzędziem kształtowania rzeczywistości. Kuratorką cyklu jest Regina Lissowska-Postaremczak.

 

Wstęp wolny.

 

Regina Lissowska-Postaremczak

Teatrolożka, badaczka tańca, od 6 lat działa w obszarze filmu tańca jako kuratorka (Dances with Camera w ramach Short Waves Festival), selekcjonerka i programerka pokazów i międzynarodowych festiwali filmowych (m.in. Mobile Dance Film Festival, NY), jest członkinią Dance Films Association.

 

***

 

Tangomania

Reż. Susan van den Broek, Joahim Thissen | Holandia | 2016 | 49 min | Documentary

PREMIERA POLSKA

 

Reżysereia: Susan van den Broek, Joachim Thissen

Występują: Judith Veen, Yerpun Castro, Corine Groenewegen

 

Trailer: https://vimeo.com/172604184

Strona FB: https://www.facebook.com/tangomaniadocu/

 

Film Tangomania śledzi życie dwojga tancerzy w Amsterdamie – nowicjuszki i doświadczonego tancerza. Chilijczyk Yerpun znajduje spełnienie w intymności tanga, ale co kryje się pod powierzchnią? Holenderka Judith pragnie wspólnoty, ale zmaga się z kodami społecznymi hierarchicznej sceny tanga. Film ukazuje intensywny charakter argentyńskiego tanga: to taniec miłości i jedności, ale może przynosić też samotność i odrzucenie.

 

 

Milonga el Picaflor

ok. 20.00-23.00

 

Prowadzenie:

 

Santiago Buonomo

Tanguero i DJ urodzony w  bogatym w historię tanga Urugwaju. Miłość do tanga, znajomość techniki tego tańca, jaki i znajomość muzyki zawdzięcza swoim dziadkom. Do jego maestros należą José Pedro Viana, Esteban Cortés i Verónica Lagomarsino. Uczył tango w Trasnochando Academy w Montevideo, w Club Tabaré oraz w szkołach średnich. Jest również nauczycielem wychowania fizycznego, stąd wprowadzając w tango przywiązuje dużą wagę do możliwości ciała w ruchu.

 

Ula Wojtkowiak

Tancerka i instruktorka tanga argentyńskiego, trenerka posturalnej metody pracy z ciałem Gyrokinesis®, aktorka i muzyk. Ukończyła Akademię Teatralną DAMU w Pradze, Uniwersytet Jagielloński na kierunku Wiedza o Teatrze oraz Akademię Praktyk Teatralnych Gardzienice. Jako mim pracowała w Teatro dell’Opera w Rzymie. Ukończyła Akademię Talent Alejandry Mantinian, współpracuje z wieloma maestros. W nauce tanga kładzie ogromny nacisk na świadomość ciała, doskonalenie wrażliwości muzycznej i ruchowej.

 

———————-

Centrum Sztuki Tańca w Warszawie
Siedziba: Mazowiecki Instytut Kultury

ul. Elektoralna 12
00-139 Warszawa
Organizatorzy projektu CST: Fundacja Artystyczna PERFORM, Fundacja Rozwoju Teatru ‘NOWA FALA’ / HOTELOKO movement makers

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close