Wersja do druku

Udostępnij

Jednym z najważniejszych elementów tworzących ducha idei Europejskiej Stolicy Kultury jest organizacja programów rozwijających i wzmacniających dwukierunkową komunikację pomiędzy wybranymi miastami. Pragnąc budować i wzmacniać mosty łączące miasta Wrocław i San Sebastian, które stanowiły Europejskie Stolice Kultury w 2016 roku, Fundacja San Sebastian 2016 organizuje festiwal, podczas którego zostaną zaprezentowane spektakle taneczne i teatralne z Polski. Ma to na celu podkreślenie wartości sztuk performatywnych jako uniwersalnego kanału komunikacji. Pokazy te związane są z myślą przewodnią San Sebastian 2016: wspólne życie i pokój.

 

W ramach “Polish Dance and Theatre Week in Donostia San Sebastian” w dniach 16-20 grudnia 2016 odbędą się prezentacje artystów tańca, takich jak: Radek Hewelt i Filip Szatarski, Sławek Krawczyński i Anna Godowska, Natalia Pieczuro, Agata Siniarska,  Magdalena Jędra, Iza Szostak i Weronika Pelczyńska (we współpracy z Komuną//Warszawa) oraz Tomasz Ciesielski, którego prace sytuują się na pograniczu tańca, teatru, akcji performatywnych itp. Ponadto swoje spektakle pokażą działające w obszarze teatru fizycznego grupy związane z Instytutem im. Jerzego Grotowskiego we Wrocławiu – Teatr ZAR i Studio Matejka, a także niezależny wrocławski Teatr Ad Spectatores.

 

Prezentacje zaplanowane są  w różnych przestrzeniach.

Szczegółowy program i informacje o dokładnych miejscach występów dostępne są na dwujęzycznej (hiszpańsko-angielskiej) stronie: http://dss2016.eu/en/z-polski

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close