Wersja do druku

Udostępnij

Z okazji obchodzonego 1 czerwca Dnia Dziecka w całym kraju w dniach 1-3 czerwca zaplanowano specjalne wydarzenia dla dzieci, co szczególnie cieszy, ponieważ dzięki temu przybywa publiczności dla tańca i rośnie nowe pokolenie widzów (a może i tancerzy). W ramach wznowionego Forum Tańca Współczesnego w Lublinie w Sali Widowiskowej wWarsztatów Kultury 1 czerwca o godz. 11.00 i 16.00 wystąpi Compagnia TPO z Włoch ze spektaklem Japoński ogród. Natomiast w poznańskim cyklu Stary Browar Nowy Taniec dla Dzieci w sobotę 2 czerwca (godz. 16.00, Stary Browar) spektakl spinaTheater – junges ensemble Solingen + Stowarzyszenie Kulturalno-Edukacyjne – Mały książę, będący efektem choreograficznej pracy warsztatowej z młodymi ludźmi. Tego samego dnia wrocławski Teatr Muzyczny CAPITOL na godz. 18.00 zaprasza do Studia TVP Wrocław (ul. Karkonoska 8) na Zaczarowane podwórko z wierszami Danuty Wawiłow w reżyserii i choreografii Jacka Gębury.

Państwowy Zespół Ludowy Pieśni i Tańca „Mazowsze”” zaprasza dzieci do swojej siedziby Karolinie na całodzienny program w dniach 1, 2 i 3 czerwca. W planach jest wiele atrakcji dla dzieci szkolnych i przedszkolaków, z opiekunami i rodzicami. Wstęp jest wolny (z wyjątkiem koncertu „Mazowsza”, na które bilety kosztują 10 zł).

Ponadto spektakle baletowe dla dzieci przygotowały teatry operowe, m.in. w Bydgoszczy (Królewna śnieżka i siedmiu krasnoludków w dniach 1-3 czerwca) i Wrocławiu (Kot w butach 1 czerwca).

Teatr TPO/ Włochy – Japoński ogród


Charakterystycznym punktem wyjścia dla spektakli TPO jest specyficznie aranżowana przestrzeń wraz z jej obrazami, dźwiękami i głosami. Dzięki wykorzystaniu interaktywnych technologii, każdy spektakl przekształca się w „osobliwy” żywioł, w którym znajduje się cienka granica pomiędzy sztuką a zabawą, której można doświadczyć. Tancerze, performerzy i publiczność oddziałują na siebie wzajemnie, poszukując nowych form ekspresji, wykraczających poza bariery językowe i kulturowe. Znaczące dla spektakli TPO jest użycie dużych wizualnych scenerii przekształconych w interaktywną przestrzeń teatralną, dzięki zastosowaniu technologii cyfrowej, co sprawia, że spektakle te dostępne są dla szerokiej międzynarodowej publiczności. Spektakle TPO tworzone są przez zróżnicowany zespól autorów oraz w różnorodnym języku teatru, tańca i sztuk wizualnych.


Poznań/SBNTDD: spinaTheater – junges ensemble Solingen + Stowarzyszenie Kulturalno-Edukacyjne – Mały książę


Kolejna odsłona projektu Stary Browar Nowy Taniec dla Dzieci to pokaz przedstawienia zupełnie wyjątkowego. Po raz pierwszy w ramach cyklu prezentacji teatru tańca dla dzieci, zdecydowaliśmy się zaprosić widzów do obejrzenia spektaklu stworzonego przez młodzież. Sprowadzając do Poznania polsko-niemiecki projekt Der kleine Prinz – Mały Książę, chcemy pokazać jak bardzo interesujące są efekty choreograficznej pracy warsztatowej i twórczych poszukiwań artystycznych z młodymi ludźmi. Niezwykła plastyka ruchu oraz zaskakujące w treści i formie spotkanie młodych aktorów z Polski i Niemiec, to kwintesencja intrygującego teatru, poszukującego również na obszarze tańca współczesnego. Ogromna wyobraźnia artystów z Polski i Niemiec zaangażowanych w projekt, ich niezwykle profesjonalne podejście do młodych ludzi, otwarcie na osoby z niepełnosprawnością oraz włączenie do spektaklu problematyki inności, przyniosło efekty w postaci pięknego i głębokiego spektaklu dla młodych widzów, którego estetykę można porównać z teatrem wybitnego reżysera, geniusza plastycznych obrazów Roberta Wilsona.

Wrocław/Teatr Muzyczny Capitol – Zaczarowane podwórko

Magicznym wehikułem, który przeniesie widzów w zaczarowany świat dzieciństwa, są wiersze autorstwa Danuty Wawiłow: proste i zabawne, z niezrównanym wdziękiem oddające dziecięcy sposób bycia i rozumowania. Świat dzieci, pokazany w tej poezji, jest beztroski, pełen zabaw, fantazji i miłości, a zarazem przedstawiony w mistrzowski sposób, z fascynującą inwencją i wykorzystaniem dziecięcego języka, rymowanek i wyliczanek. Poezja ta zabrzmi w spektaklu w interpretacji wybitnych aktorów: Jerzego Stuhra, Macieja Stuhra i Edyty Jungowskiej.Bohaterami spektaklu są dzieci, grane przez dorosłych tancerzy – zobaczymy różnorodne formy ruchu scenicznego, począwszy od tańca klasycznego po nowoczesny, w różnych technikach choreograficznych.

Oprócz wierszy Danuty Wawiłow, czytanych spoza sceny (odtwarzanych z płyty CD) podczas spektaklu zabrzmi także żywa muzyka i dźwięki wydobywane z elementów scenografii.Oryginalne dekoracje, zrealizowane specjalnie na potrzeby tego spektaklu, oraz kolorowe, zabawne kostiumy z pewnością przyciągną uwagę najmłodszych widzów.

Szczegółowe informacje w zakładkach Kalendarium/Wydarzenia.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close