Wersja do druku

Udostępnij

W dniach od14 września do 7 październikaodbędzie się we Wrocławiu pierwsza edycja, wzorowanego na przeglądzie w Edynburgu,Interdisciplinary Fringe Festival(Interdyscyplinarny Festiwal Sztuki Alternatywnej) – w skrócieIFF. W ramach tego międzynarodowego wydarzenia będzie można zobaczyć dokonania twórców z wielu dziedzin sztuki, tj. performance, muzyka, taniec współczesny i teatr. Formuła IFF zakłada wielość i różnorodność przejawów oraz form sztuki, otwierając się na współdziałanie twórców z publicznością. Dużą część festiwalu stanowi prezentacja działalności artystycznej z peryferii sztuki tańca. Jako jedni z głównych artystów i współtwórców IFF wystąpią młodzi, niezależni choreografowie, zarówno uznani, jak i ci wkraczający dopiero na festiwalowe sceny. Będą oni reprezentować nie tylko Polskę, ale wiele innych krajów z niemal wszystkich zakątków Europy.

Program festiwalu obejmuje m.in.

– spektakle taneczne z Polski, Grecji, Holandii, Słowacji, Portugalii, Wielkiej Brytanii i innych: premierowa produkcja RootlessRoot CompanyEyes in the Colors of the Rainz udziałem Lindy Kapetanei i Josefa Fručka,Święto wiosnyJanusza Orlika, prezentacja School for New Dance Development – SNDO z Amsterdamu: spektakle w wykonaniu m.in. Magdaleny Ptasznik, Fernando Belfiore, Marty Ziółek, Clary Saito.

– warsztaty taneczne,

– pokazy dance video,

– pokazy sztuki performance

Szczegółowe informacje:http://www.iffestival.com/pl

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close