Wersja do druku

Udostępnij

W najbliższą środę, 17 lipca o godz. 18.00, Muzeum POLIN zaprasza na spotkanie Taniec po izraelsku. Wydarzenie odbędzie się w ramach cyklu Żydowskie ABC, a więc będzie okazją do poznania odpowiedzi na podstawowe pytania: W jakich sytuacjach i z jakich powodów tańczą Żydzi? Na czym polega specyfika tańca izraelskiego? Jakie jest jego znaczenie i funkcje podczas uroczystości religijnych? O znaczeniu tańca w kulturze żydowskiej opowie rabinka Małgorzata Kordowicz, a dyskusję wokół podstawowych pojęć judaizmu i kultury żydowskiej poprowadzi Piotr Kowalik z Muzeum POLIN. Przewidziana jest też część warsztatowa, podczas której podstawowe kroki taneczne pokaże Monika Leszczyńska z Grupy Tańca Izraelskiego „Snunit”.

 

Wstęp wolny.

 

Spotkanie odbywa się w ramach cyklu Żydowskie ABC współorganizowanego z Centrum Społeczności Żydowskiej JCC Warszawa. 

 

Współorganizator: Stowarzyszenie Żydowski Instytut Historyczny w Polsce

 

Organizator: Muzeum Historii Żydów Polskich, ul. Anielewicza 9, Warszawa

 

Organizatorzy informują, że ze względu na przepisy pożarowe po wyczerpaniu miejsc siedzących wejście na wydarzenie nie będzie możliwe. Nie ma też możliwości zajmowania miejsc dla osób, których nie ma na sali.

 

Prowadzący:

 

Rabinka Małgorzata Kordowicz – absolwentka Wydziału Hebraistyki Uniwersytetu Warszawskiego. Lektorka języka hebrajskiego na polskich uczelniach i redaktorka polsko-żydowskich periodyków. Jej polsko-hebrajski modlitewnik dla dzieci to pierwszy żydowski modlitewnik, który ukazał się drukiem w Polsce od czasu II wojny światowej. W 2016 roku ukończyła studia w Żydowskim Seminarium Teologicznym (JTS) w Nowym Jorku i, jako pierwsza Polka, została rabinką.

 

Monika Leszczyńska – instruktorka tańców izraelskich. Prowadzi regularne zajęcia z Grupą Tańca Izraelskiego „Snunit” (od 1998 roku). Od lat uczy stawiać pierwsze kroki w tańcu izraelskim podczas licznych warsztatów w całej Polsce, a jej uczniowie przekazują pasję tańca dalej w swoich grupach. Czerpie wiedzę od najlepszych instruktorów izraelskich, takich jak: Moshiko Halevy, Shmulik Govari, Gadi Biton, Rafi Ziv, Dudu Barzilay. Organizuje też w Polsce międzynarodowe warsztaty tańca izraelskiego. Jest oddana idei tańca, który łączy. Przekonana, że bezcenną radość ruchu można odnaleźć w każdym wieku i momencie życia.

 

Piotr Kowalik – absolwent Wydziału Historyczno-Filozoficznego Uniwersytetu Wrocławskiego oraz Studiów Podyplomowych Edukacji Wczesnoszkolnej na Uniwersytecie Warszawskim. Współtwórca żydowskich Szkół Lauder-Morasha w Warszawie, wieloletni nauczyciel i zastępca dyrektora ds. programu żydowskiego tych placówek. Autor programów szkolnych i podręczników do nauczania kultury i historii żydowskiej. Główny specjalista ds. judaistyki i metodyki w Muzeum POLIN.

 

POLIN_logo (miniaturka)  SŻIH_logo (miniaturka) 

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close