Wersja do druku

Udostępnij

Ze zróżnicowanej i bogatej oferty kulturalnej kanału „ARTE PO POLSKU” wybraliśmy dla naszych czytelników dwie propozycje. Pierwsza z nich jest praca Zachowaj dystans … w tańcu Sylvii Camardy z cyklu Move!. Taniec, jako sztuka z zasady polegająca na kontakcie fizycznym, jest redefiniowana w czasach koronawirusa. Jak tańczyć, jednocześnie zachowując dystans? Czy może dzięki temu powstać nowa jakość tańca? Twórczyni filmu, a zarazem tancerka i choreografka, przygląda się inicjatywom artystów, którzy poszukują odpowiedzi na te pytania. Druga polecana przez nas propozycja filmowa to zapis spektaklu Nomad (2019) Sidiego Larbiego Charkaouiego. W pracy tej choreograf przenosi nas na środek pustyni. Jedenastoosobowa ekipa tancerzy odtwarza w przedstawieniu to, co najbardziej fascynujące i najmroczniejsze w pustynnym życiu nomadów. Pierwszy film dostępny jest jedynie do 16 stycznia 2021, drugi – aż do października 2022. Polecamy!

Linki do filmów:

https://www.arte.tv/pl/videos/095132-003-A/zachowaj-dystans-w-tancu/

https://www.arte.tv/pl/videos/095599-000-A/nomad-pustynna-opowiesc-sidiego-larbiego-cherkaouiego/

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close