Wersja do druku

Udostępnij

W ramach tegorocznych obchodów Międzynarodowego Dnia Teatru „Dotknij teatru” (18-28 marca), organizowanych już po raz czwarty, w całej Polsce przygotowano również kilka wydarzeń związanych z tańcem. Odbywać się one będą w takich miastach, jak Bytom, Chorzów, Łódź, Poznań, Wrocław i Bydgoszcz.

BYTOM

21 marca w godz. 17.30-21.00 Śląski Teatr Tańca zaprasza dzień z warsztatami tańca współczesnego dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Poprowadzą je Katarzyna Rybok oraz tancerze ŚTT – Jacek Szwesta i Sebastian Zajkowski.

CHORZÓW

24 marca o godz. 15.00 w Teatrze Rozrywki w Chorzowie odbędzie się spektakl Shakespeare it w reżyserii, choreografii i wykonaniu absolwentek PWST Kraków – Wydziału Teatru Tańca w Bytomiu tj.: Helena Ganjalyan, Magdalena Fejdasz, Nina Minor i Paulina Giwer.

ŁÓDŹ

Natomiast w Łodzi Grupa KIJO 24 marca zaprasza na ostatni warsztat taneczny z obecnością widza, a 28 marca o godz. 20.45 zaprasza do AOIA na otwarty pokaz pracy, powstający na zakończenie projektu Dotknij teatru – Odkrywanie, prowadzonego przez muzyków i tancerzy związanych z KIJO i Teatrem Chorea. A w Teatrze Nowym 24 marca od godz. 10.00 do 19.00 realizowany będzie projekt Edukacja przez taniec, obejmujący warsztat Iwony Olszowskiej i wykład dr. Juliusza Grzybowskiego.

POZNAŃ

Tego samego dnia, w niedzielę 24 marca, Polski Teatr Tańca zaprasza na wieczór, w ramch którego zostaną zaprezentowane spektakle młodych choreografów, które miały swoją premierę na VI Festiwalu Atelier Polskiego Teatru Tańca. Będą to: Public Space (chor. Karol Miękina), Ukradkiem (chor. Tomasz Pomersbach i Katarzyna Rzetelska) oraz Maathai (chor. Niels Claes).

WROCŁAW

Wrocławski Teatr Pantomimy w dniach 25 marca zaprasza młodzież szkolną (8-12 lat) na warsztaty „Pantomima nie boli”.W czasie dwugodzinnych zajęć z aktorami i pedagogami WTP odbędą się warsztaty ruchu i pracy w teatrze pantomimy, spotkania z aktorami i twórcami współpracującymi z wrocławską Pantomimą.

BYDGOSZCZ

W środę 27 marca Opera Nova w Bydoszczy zaprasza widzów posiadających bilety na grany tego dnia balet Zniewolony umysł w choreografii Roberta Bondary, na zwiedzanie Opery (początek: 17.50) .Będzie także możliwość spotkania i porozmawiania z tancerzami kreującymi główne role w balecie, którego libretto powstało z inspiracji esejem Czesława Miłosza.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close