Wersja do druku

Udostępnij

Taniecmovie.pl to projekt poświęcony sztuce tańca w mediach audiowizualnych – platforma służąca zarówno prezentacji, promocji i rozwijaniu dyskursu wokół filmu tańca, jak i wspieraniu kompetencji twórców w zakresie produkcji, promocji i dystrybucji. Idea projektu i strony taniecmovie.pl powstała zarówno z potrzeby popularyzacji i rozwijania dyskursu wokół sztuki filmu tańca, jak i chęci wspierania polskich twórców tańca, którzy w swojej pracy coraz częściej sięgają po medium filmowe.

 

Na stronie projektu regularnie publikowane będą filmowe rekomendacje, programy, teksty krytyczne i teoretyczne oraz informacje o aktualnych wydarzeniach i pokazach. Znajdą się na niej również informacje o festiwalach filmowych, naborach i programach produkcyjnych, a także praktyczne wskazówki, jak efektywnie rozwijać i promować projekty taneczno-filmowe. Ponadto projekt zakłada także możliwość indywidualnych konsultacji w zakresie rozwoju i promocji filmowych projektów tanecznych.

 

 

Pomysłodawczyni i autorka strony, Regina Lissowska-Postaremczak, zaprasza do zaglądania na stronę i śledzenia profilu na Facebooku, oraz do kontaktu.

Strona: http://taniecmovie.pl

 

Facebook: https://www.facebook.com/taniecmoviepl-108277820996740

 

Kontakt: taniecmovie@gmail.com

 

Projekt realizowany jest przy wsparciu Narodowego Centrum Kultury w ramach programu stypendialnego Kultura w sieci.

 

Stypendium z budżetu MKiDN (miniaturka)

 

O autorce:

 

Regina Lissowska-Postaremczak – krytyczka i badaczka tańca, kuratorka programów filmowych. Od 2014 roku kuratorka międzynarodowego konkursu i programu filmów tańca Dances with Camera w ramach Short Waves Festival. Od 2018 realizowała cykle pokazów filmowych Kino Tańca we współpracy z Centrum Sztuki Tańca w Warszawie, a następnie Centralną Sceną Tańca, Fundacją Artystyczną PERFORM oraz Mazowieckim Instytutem Kultury w Warszawie. Jako selekcjonerka i jurorka współpracowała m.in z takimi festiwalami, jak Dancescreen IMZ International Music + Media Centre + Tanzrauschen (Wuppertal) Mobile Dance Film Festival, Harkness Dance Center, 92nd St Y (Nowy Jork) i in. Od 2017 roku profesjonalnie wspiera także polskich twórców filmów tańca w zakresie promocji i dystrybucji ich prac za granicą, oraz konsultacji artystycznej.

 

 

 

 

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close