Wersja do druku

Udostępnij

Kolejna festiwalowa propozycja w ramach tarnowskiej Sceny Otwartej to spektakl z Niemiec.W spektakluHotel Paradise choreograf Gregor Zöllig zajmuje się tematem emigracji. Koncentruje się na życiu wewnętrznym ludzi, którzy (mniej lub bardziej dobrowolnie) zdecydowali się opuścić swoją ojczyznę. Sztuka rozgrywa się w zmieniającym się pomieszczeniu tranzytowym, stworzonym przez scenografa Hanka Irwina Kittela, który ukazuje emigrantów w drodze, pomiędzy pożegnaniem ze starą ojczyzną a dotarciem do nowej, jeszcze niepewnej przyszłości.

Gregor Zöllig stara się poprzez taniec przybliżyć motywacje oraz odczucia emigrantów i stawia przy tym pytania o powody decyzji opuszczeniu pierwotnej ojczyzny, a także o to, jakie jest wyobrażenie o życiu, którego szuka się na obczyźnie.Jak mówi choreograf:

Temat migracji jest nierozerwalnie związany z naszą własną historią. Nieważne, czy to są Niemcy, którzy się decydują opuścić swój kraj, czy ludzie, którzy w Niemczech szukają nowej ojczyzny. Niemcy były zawsze miejscem imigracji oraz emigracji. W XIX oraz na początku XX wieku ponad 6 milionów Niemców opuściło swoją ojczyznę kierując się za ocean. Również dzisiaj więcej niż 100 000 ludzi rocznie przenosi się do obcego kraju. Niemcy doświadczają jednak również od kilku dziesięcioleci dużej imigracji z całego świata. I bardzo wiele żyjących w Niemczech ma bardzo osobistą historię swojej wędrówki.

Hotel Paradise zobaczyć będzie możnaw piątek,1 października, o godz. 19:00 w Mościckim Centrum Kultury.Spektakl jest po raz pierwszy wystawiany poza granicami Niemiec.

Dla naszych czytelników mamy dwa podwójne zaproszenia na przedstawienie – otrzymają jepierwszedwie osoby, które wyślą swoje nazwiska na adres witold.mrozek@taniecpolska.pl .

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close