Wersja do druku

Udostępnij

Podczas nowo powstałego festiwalu Scena Otwarta publiczność w Tarnowie miała już okazję zobaczyć spektakl Jacka Łumińskiego i Śląskiego Teatru Tańca , za chwilę obejrzy spektakle z Bielefeld i Lublina. Warto jednak przypomnieć, że w ramach Sceny Otwartej już od marca odbywały się także warsztaty tańca współczesnego. Pod okiem krakowskich tancerzy i choreografów – Eryka Makohona i Marty Pietruszki – powstały w ten sposób dwa spektakle, które złożą się na drugi wieczór festiwalu – już w czwartek, 29 września.

Klipsy Eryka Makohonato spektakl teatru tańca inspirowany bogactwem i wielowymiarowością relacji matki i córki. Siła naturalnej więzi stanowiła punkt wyjścia do twórczych poszukiwań w przestrzeni własnych doświadczeń, obrazów, wspomnień i wyobrażeń. Z biblioteki wrażeń, uczuć, zapachów wyłoni się ruchomy obraz.Głębia z koleito spektakl taneczny w choreografii Marty Pietruszki, w którym układy choreograficzne obrazują życie podwodne oceanu.

Wstęp na prezentacje jest wolny, odbędą się one w Mościckim Centrum Kultury o godz. 19:00.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close