Wersja do druku

Udostępnij

Dziś w Tarnowie miała odbyć się polska i europejska premiera najnowszego spektaklu Jacka Łumińskiego – Formosa Olivares. Przedstawienie swoją premierę światową miało 18 sierpnia w Nowym Jorku podczas Downtown Dance Festival. Pokaz spektaklu Śląskiego Teatru Tańca miał być zarazem prologiem nowego tarnowskiego festiwalu tanecznego – Scena Otwarta. Niestety, z powodu kontuzji jednego z tancerzy w miejsce Formosa Olivares zaprezentowane zostanie przedstawienie La, la land.

Już od 1 października kolejne prezentacje w Tarnowie – wystąpią m.in. Teatr Dada von Bzdülöwz Czerwoną trawą, Polski Teatr Tańca ze spektaklami Jacka Przybyłowicza i Thierry Vergera, Lubelski Teatr Tańca z przedstawieniem Nano i Marta Pietruszka z Pauliną Wysocką. Wśród gości zagranicznych znajdą się Theater Bielefeld, Štátne divadlo Košice, Narodowy Teatr Opery i Baletu ze Lwowa czy Aura Dance Theatre z Litwy. W programie także warsztaty taneczne oraz pokazy kina tańca.

Festiwalowi towarzyszy także publikacja – książka historyczki i krytyczki Anny Królicy: Sztuka do odkrycia. Szkice o polskim tańcu. To pierwsza pozycja poświęcona najnowszej historii polskiego tańca współczesnego – od lat poprzedzających powstanie Polskiego Teatru Tańca Conrada Drzewieckiego po ostatnie wydarzenia, jak powołanie Instytutu Muzyki i Tańca czy działalność sceny w Starym Browarze.

Więcej informacji: http://www.scenaotwarta.pl

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close