Wersja do druku

Udostępnij

Festiwal „Scena Otwarta” w Krakowie zaprasza na pokazy spektaklu „Carmen” State Theatre of Košice (Koszyce). Pokaz odbędzie się w sali Mościckiego Domu Kultury (ul. Traugutta 1) w Tarnowie Mościcach o godz. 19.00.

O spektaklu jego twórca Ondrej Šoth mówi tak:

Fascynująca dramatyczna historia, barwne środowisko, różnorodność relacji i ich rozwój, tragiczny koniec, spowodowany wpływem społecznych konwencji… Podobają mi się spotkania teraźniejszości z przeszłością, konfliktowe sytuacje, ale także to co pewne i stałe.


Muzyka Ščedrina uosabia dla mnie pewność – to dobra podstawa dla teatru tańca. Brakowało mi jednak w tej głębokiej muzyce większej dozy realizmu, namiętności i prawdy… Długo poszukiwałem, zanim odnalazłem muzykę zespołu Deep Forest, która wypełniła lukę w modelu Ščedrina. Łącząc Ščedrina i Deep Forest „stworzyłem” podstawę, na której starałem się przedstawić Carmen z pasją, realizmem, wolnością i całą wiejską społecznością, tak przekonującą jak tylko to możliwe. Pomijając niektóre postaci z powieści Mériméera, sprawiłem że historia jest bardziej zwięzła – skupia się na czterech głównych postaciach: Carmen, José, Escamillo i Micaeli. Katalizatorem ich życiowych losów jest postać Śmierci. Historia znana na całym świecie nie zmieniła się w swej istocie.

G. Bizet, R. Ščedrin, Deep Forest – CARMEN
Dzięki uprzejmości Musikverlag Hans Sikorski GmbH& Co.KG, Hamburg.

Teatr tańca współczesnego
Czas trwania: 60 min.
Premiera: 11/7/2008

Twórcy:

  • Libretto – na podstawie twórczości Mériméera – Zuzana Mistríková, Ondrej Šoth
  • Reżyseria i Choreografia: Ondrej Šoth
  • Scenografia: Juraj Fábry
  • Kostiumy: Andrej Sukhanov
  • Scenariusz: Zuzana Mistríková
  • Scenariusz muzyczny: Ondrej Šoth

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close