Wersja do druku

Udostępnij

Teatr Nie Teraz w Tarnowie serdecznie zaprasza na warsztaty, które poprowadzi japoński mistrz tańca butoh, Daisuke Yoshimoto. Ceniony na świecie artysta po raz kolejny przyjął zaproszenie Teatru Nie Teraz i zgodził się wpisać Tarnów w program swojego polsko-austriackiego jesiennego tournée. Mistrz butoh odwiedzi Tarnów w październiku tego roku i zaprezentuje swoje ostatnie przedstawienie Kyoukatabira of Body, a także poprowadzi zajęcia warsztatowe. Wraz z nim przybędą Kei Ishikawa i Ritsuko Takahashi, które także dadzą pokazy solowe.

Butoh odrzuca kanony współczesnej sztuki tańca. Nazywany jest często tańcem ciemności, wyraża bunt. Typowym dla niego jest biały makijaż, który ma oczyścić tancerza-aktora względem treści, jakie mają zaistnieć na scenie.

Warsztaty z Daisuke Yoshimoto zaplanowane są od 27 do 30 października tego roku. Koszt to 250 złotych, w cenie organizatorzy zapewniają dodatkowo noclegi i wyżywienie. Zapisy potrwają do 15 września.

Dane kontaktowe: teatr.nie.teraz@gmail.com, magdalena.zbylut@gmail.com

Informacje: http://www.nieteraz.pl

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close