Wersja do druku

Udostępnij

Barbara Wysoczańska z Teatru Tańca DF zaprasza na premierę nowego spektaklu stworzonego wspólnie z hiszpańska grupą Les filles Föllen. Spektakl powstał w międzynarodowej koprodukcji w ramach festiwalu Fira Tàrrega 2014 w Hiszpanii, gdzie Barbara Wysoczańska  odbywała w lipcu rezydencję. 31 lipca zaprezentowano pokaz warsztatowy, który spotkał się z bardzo ciepłym przyjęciem. Thank you for dancing jest spektaklem ulicznym z udziałem sześciu performerów i publiczności.  Interakcja z widzami jest oparta na zasadach gier wideo. Gracze przechodzą kolejne poziomy uczestnicząc w tworzeniu choreografii w czasie rzeczywistym.  Thank you for dancing jest również specjalnie stworzoną aplikacją na urządzenia mobilne, bazującą na systemie motion capture w 3D. Użytkownicy aplikacji kierują wirtualnymi tancerkami za pomocą tych samych instrukcji, które są wykorzystywane podczas spektaklu. Premiera odbędzie się 12 września 2014 roku o godzinie 17.00 na Pl. Major w katalońskiej miejscowości Tàrrega. Kolejne pokazy: 13 września (godz. 12.00) i 14 września (godz. 11.00).

 

Produkcja: Les filles Föllen & Barbara Wysoczańska (Teatr Tańca DF)

Pomysł i reżyseria: Margherita Bergamo

Interpretacja: Barbara Wysoczańska, Magdalena Śmigasiewicz, Marina Cardona Saleta, Margherita Bergamo, Andrzej Skwarek, Carles Rigual Martí

Muzyka: Andrzej Skwarek, Carles Rigual Martí
Dramaturgia i przygotowanie aktorskie: Carles Bigorra
Konsultacja choreograficzna: Mario G. Sáez
Kostiumy: Paloma Bomé
Fotografia: João Queirolo

Manager: Úrsula Gallemí
Produkcja: Les filles Föllen’s Entertainment

Koprodukcja: FiraTàrrega, 28.ULICA – International Festival of Street Theatre Krakow, Festival TNT Terrassa               

Wsparcie: CULTURE.PL, CEV Escola superior de comunicació imatge i so Barcelona, OSIC Oficina de Suport a la Iniciativa Cultural de la Generalitat de Catalunya

 

Strona festiwalu Fira Tàrrega 2014: http://www.firatarrega.cat/

Relacja telewizyjna z próby otwartej z udziałem publiczności: http://www.tv3.cat/3alacarta/#/videos/5196471 (45’30”)

Trailer: http://vimeo.com/104635603

 

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close