Wersja do druku

Udostępnij

Festiwal teatralny Rang Rajasthan ’17, odbywający się w Dżajpur w Indiach, będzie trzecią edycją najważniejszego festiwalu teatralnego w tym regionie (Rajasthan), prezentującego twórczość artystów z Indii i z zagranicy. Tegoroczne wydarzenie odbywa się w dniach 6-12 stycznia na 2017 i prezentuje program łączący scenę teatralną i taneczną, wystawy, seminaria z uznanymi twórcami teatru, konkurs sztuki oraz kilka innych atrakcji. Pokazane zostaną spektakle gościnne z Europy i ze świata; z Polski do udziału w tegorocznym festiwalu zaproszony został Teatr Dada von Bzdülow ze spektaklem Why don’t you like sadness? Katarzyny Chmielewskiej. Spektakl zostanie pokazany w dniach 11-12 stycznia na scenie Jawahar Kala Kendra – JKK (Dżajpur). Katarzyna Chmielewska poprowadzi również warsztaty mistrzowskie dla studentów wydziału teatru.

Dotychczas Teatr Dada von Bzdülow zaprezentował się kilkukrotnie w Indiach. W 2007 i 2015 pokazał swoje spektakle w Delhi, Kalkucie, Agartali i Mumbaju w ramach festiwalu Bharat Rang Mahotsav Festival organizowanego przez National School of Drama, New Delhi.

 

O Why don’t you like sadness?

 

Spektakl jest subtelną podróżą przez labirynt stanów emocjonalnych, którą można porównać do przechodzenia z pokoju do pokoju. Każdy z tych pokoi nasycony jest innym odcieniem i bywa, że wchodząc do jakiegoś z nich odkrywamy nie po raz pierwszy, że jest nam cholernie smutno. Otulamy się tym smutkiem jak kołderką i nie śpieszymy się by spod niej wyjść. Melancholia wywołuje spowolnienie, dzięki któremu możemy z uwagą przyjrzeć się wszystkiemu, a przeżywając ten stan jednocześnie staramy się złapać do niego dystans by móc z nową energią otworzyć kolejne drzwi.

 

koncept i wykonanie: Katarzyna Chmielewska

współpraca artystyczna:Anna Steller

muzyka na żywo: Radek Duda

światła: Michał Kołodziej

projekt graficzny: Maciej Salamon

produkcja: Stowarzyszenie Teatr Dada von Bzdülöw, Teatr Wybrzeże, Gdańsk

premiera 22 lipca 2016, Scena Malarnia – Teatr Wybrzeże, Gdańsk

przy wsparciu Urzędu Miasta Gdańska

 

***

 

O festiwalu: http://www.rangrajasthan.com/

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close