Wersja do druku

Udostępnij

Teatr Maat Projekt, reprezentujący Centrum Kultury w Lublinie, znalazł się wśród beneficjentów priorytetu Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego na rok 2015, „Teatr 2015 –  Promesa: Tadeusz Kantor”. KANTOR terytoria to próba nowego odczytania warstwy ruchowej spektaklu Umarła klasa Tadeusza Kantora przez pryzmat współpracy Daisuke Yoshimoto (Japonia) i Tomasza Bazana (Polska) – twórców, na których pracę duży wpływ ma dorobek Tadeusza Kantora. Spotkanie choreografów ma na celu zbadanie wpływu warstwy ruchowej spektaklu Umarła klasa Tadeusza Kantora na ich własną twórczość i stworzenie nowej choreografii odnoszącej się wprost do osoby Tadeusza Kantora, a w szczególności do konstrukcji cielesnego aspektu jego spektakli, dynamiki, formy i dramaturgii.

Wspólna praca tych dwóch artystów odbędzie się w postaci dwumiesięcznej rezydencji w Japonii (Tokio) i Polsce (Lublin, Kraków), podczas której zostanie zgromadzony materiał choreograficzny i dramaturgiczny. Rezultatem tego spotkania i pracy będzie powstanie spektaklu, YOSHIMOTO/BAZAN terytoria oraz dokumentu filmowego KANTOR! terytoria i wpływy,  przedstawiającego cały proces badawczy i poszukiwań choreografii w odniesieniu do twórczości Tadeusza Kantora.

 

Więcej:

http://www.mkidn.gov.pl/pages/strona-glowna/finanse/programy-ministra/teatr-2015—promesa/tadeusz-kantor.php

www.teatrmaat.pl

 

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close