Wersja do druku

Udostępnij

W najbliższy wtorek, 25 lutego o godz. 19.00, Teatr ROZBARK zaprasza na bytomską premierę spektaklu Czy mnie kochacie?. Choreografem i reżyserem spektaklu jest Kamil Bończyk (który przygotował także scenografię), a na scenie zobaczymy Joannę Brodniak i Katarzynę Zioło. Prapremiera odbyła się w Teatrze Śląskim w Katowicach. 

 

Czy mnie kochacie? to spektakl współśnienie, inspirowany tekstem Balladyny Juliusza Słowackiego. Tej historii nikomu nie trzeba przedstawiać – jego bohaterkami są znane z dramatu siostry. A jednak nie o maliny tu chodzi. W tym mglistym obrazie obiektem zbrodni staje się czystość i niewinność Aliny, hrabia Kirkor jest alegorią kapitalizmu i statusu społecznego, a Balladyna ofiarą własnego egoizmu vel ambicji. 

 

O spektaklu:

 

Witajcie w królestwie Goplany, usłanym wizją morderczej pogoni za atencją. 

 

Dramat o skomplikowanej naturze ludzkiej, o magii władzy i konflikcie sumienia staje się tu karkołomnym snem o miłości; iluzorycznym pragnieniem szczęścia i uznania, w imię którego możemy sprzedać wszystko – zasady moralne i własną tożsamość.

 

Sielskość ustępuje chorej rywalizacji, a piękny sen szybko przeradza się w koszmar. Ile jesteśmy w stanie poświęcić, by być kochanym? I co, gdy okaże się, że to tylko sen?

 

reżyseria, choreografia i scenografia: Kamil Bończyk

kreacja i wykonanie: Joanna Brodniak, Katarzyna Zioło

muzyka: Dominik „Domix” Franusik

kostiumy: Anna Kaczkowska

charakteryzacja: Katarzyna Rutkowska

identyfikacja multimedialna/foto: Wojtek Kukuczka

koordynacja: Katarzyna Zioło

produkcja: Fundacja Wielki Człowiek

czas: 50 min

 

Bilety w cenie 25 zł normalny, 15 zł ulgowy dostępne na: http://www.teatrrozbark.pl/

 

Spektakl dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury oraz współfinansowano z budżetu Miasta Katowice. 

 

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close