Wersja do druku

Udostępnij

W weekend 6 i 7 marca o godz. 19.00 Teatr ROZBARK w Bytomiu zaprasza na monodram Polowanie na sarnę. Jest to spektakl dyplomowy studentki V roku Małgorzaty Kowalczyk, zrealizowany we współpracy Akademii Sztuk Teatralnych Wydziału Teatru Tańca w Bytomiu i Teatru Rozbark w reżyserii, choreografii i według scenariusza Anny Piotrowskiej.
 
Monodram jest portretem, w którym wielu z nas może rozpoznać siebie. Bohaterka kompulsywnie stara się o wszystko, by następnie znaleźć się w stanie, w którym w ogóle nie warto się starać. Towarzyszy jej presja i nieracjonalne napięcie generujące chęć ucieczki. Ciągłe polowanie. Wypchana frustracjami poddaje się i zgłasza gotowość, by stać się celem. Ciągle stawiane sobie wymagania prześcigają własne potrzeby, misterne kreacje przedrzeźniają bezbarwną tożsamość, a niezwykła zaradność przykrywa zwierzęcą samotność. Wobec samo-obwinienia następuje samo-nie-wybaczenie. Co jest konsekwencją braku? Nie wybrakowanie.

Spektakl może stać się platformą do dyskusji o emocjach oraz poczuciu własnej wartości – jak szybko i nieświadomie szukamy w sobie winy, zapominając, że nie wszystko od nas zależy.  

Scenariusz, reżyseria, choreografia: Anna Piotrowska
Kreacja i wykonanie: Małgorzata Kowalczyk
Światło: Paweł Murlik
Design: Anna Piotrowska
Realizacja: Dastin Greczyło, Jakub Ritter, Krzysztof Soszka
Współpraca: Teatr Rozbark, Akademia Sztuk Teatralnych im. St. Wyspiańskiego, Wydział Teatru Tańca w Bytomiu
Premiera: 6 listopada 2020, Teatr Rozbark

 

Czas trwania: 55 minut

Bilety w cenie: 20 zł ulgowy, 30 zł normalny

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close