Wersja do druku

Udostępnij

Z okazji swoich piątych urodzin Teatr ROZBARK zaprasza na spektakle, koncerty, warsztaty taneczne i wiele innych, nie tylko tanecznych, atrakcji. Świętowanie rozpocznie się w piątek, 15 marca pokazem spektaklu Rozkosz w choreografii Jakuba Lewandowskiego, a zakończy w niedzielę, 24 marca projekcją archiwalnych nagrań spektakli Teatru. W programie obchodów znalazły się także: Dance Party, spektakl dla dzieci, warsztaty taneczne prowadzone przez tancerzy Teatru ROZBARK, recital piosenek Edith Piaf i premiera najnowszej pracy Macieja Kuźmińskiego i Paula Bargetto dla ROZBARKU.

 

Program:

 

piątek, 15 marca

godz. 19.00: Teatr ROZBARK Rozkosz  chor. Jakub Lewandowski

 

Bilety w cenie: 30 zł normalny, 20 zł ulgowy

 

Spektakl został zakwalifikowany do selekcji finalnej w konkursie na prezentację w ramach Polskiej Platformy Tańca 2019. 

Spektakl dla widzów 15+. W spektaklu pojawia się nagość.

 

piątek, 15 marca

godz. 20.30: Dance Party

 

Bilety: 5 zł (przy zakupie biletu na spektakl Rozkosz wstęp wolny)

 

sobota, 16 marca

godz. 19.00: Krakowski Teatr Tańca MY | WY  – chor. Eryk Makohon

 

Bilety w cenie: 30 zł normalny, 20 zł ulgowy

 

Punktem wyjścia w kreacji spektaklu był temat polaryzacji polskiego społeczeństwa drugiej dekady XXI wieku. Temat realizowany jest między innymi poprzez użycie charakterystycznych narzędzi twórczych, choć interpretowanych i przetwarzanych, to jednak wyrastających z polskiej tradycji ludowej. W warstwie ruchowej jest to polska technika tańca współczesnego, natomiast w warstwie dźwiękowej są to wykonywane częściowo na żywo tradycyjne pieśni ludowe we współczesnych aranżacjach.

 

niedziela, 17 marca

godz. 19.00: Wieczór Urodzinowy  Elżbieta Okupska śpiewa piosenki Edith Piaf

 

Bilety w cenie: 50 zł normalny, 40 zł ulgowy

 

Nastrojowy recital z największymi przebojami francuskiej pieśniarki w nowych aranżacjach i fenomenalnym wykonaniu Elżbiety Okupskiej, która za rolę Edith Piaf w spektaklu Byłam wróbelkiem – sekrety Edith Piaf otrzymała Złotą Maskę 2015. W trakcie recitalu usłyszymy takie tytuły jak: Milord, Nie żałuję, Hymn o miłości czy La vie en rose. Wszystkie piosenki pochodzą ze spektaklu Byłam wróbelkiem – sekrety Edith Piaf, w reżyserii Waldemara Patlewicza, którego premiera odbyła się w Teatrze ROZBARK w grudniu 2015 roku.

 

piątek, 22 marca

godz. 19.00: Teatr ROZBARK Plateau chor. Maciej Kuźmiński – pokaz przedpremierowy

 

Bilety w cenie: 30 zł normalny, 20 zł ulgowy.

 

sobota, 23 marca

godz. 19.00: Teatr ROZBARK Plateau chor. Maciej Kuźmiński – premiera

 

Bilety w cenie: 50 zł normalny, 40 zł ulgowy 

 

Inspiracją dla twórców jest profetyczny esej filozofa Gillesa Deleuze’a i psychoanalityka Félixa Guattariego Tysiąc plateau – drugi tom Kapitalizmu i schizofrenii z 1980 roku. Dzieło to na wiele sposobów przepowiedziało niestabilną i chaotyczną erę cyfrową – tę, w której żyjemy. 

 

sobota, 23 marca: warsztaty z Alexejem Torgunakovem, Alisą Makarenko i Stefano Silvino

 

Koszt 1 warsztatu: w przedsprzedaży do 18 marca (poniedziałek) 60 zł; cena regularna od 19 marca (wtorek) 70 zł

Karnet na wszystkie bloki zajęć 150 zł

 

niedziela, 24 marca

godz. 11.00: Śląski Teatr Lalki i Aktora ATENEUM Kukuryku na patyku, czyli o dwóch takich 

 

Bilety w cenie: 20 zł normalny, 15 zł ulgowy

 

Paul Maar, niemiecki dramaturg, prozaik, tłumacz i grafik, laureat wielu nagród literackich, jest w swoim kraju jednym z najważniejszych pisarzy dla dzieci i młodzieży. Jego sztuka o perypetiach dwójki przyjaciół, w których przewidywalny dotąd świat wkracza nagle „ten trzeci”, niesie mądre przesłanie i bardzo ważną, szczególnie w dzisiejszych czasach przestrogę. Codzienne życie przemądrzałego Dezyderiusza i zdominowanego przez niego Kminka toczy się wokół dwóch kolorowych skrzyń, skrywających różne skarby i nabierających poprzez zabawę magicznych właściwości. To przestrzeń wspólnych psot i przekomarzanek, ale też niejednej kłótni, ciągłego boczenia się na siebie i godzenia. Kiedy pewnego dnia pojawia się Dobosz z imponującym bębnem, bardzo szybko odkrywa słabostki nowo poznanych kolegów; bez większego trudu udaje mu się ich poróżnić, wykorzystać naiwność i w końcu obu wyprowadzić w pole.

 

godz.20.00: Gorczyca/Malinowski Para nr 1

 

Bilety w cenie: 30 zł normalny, 20 zł ulgowy

 

Perfekcja. Konkurencja. Nagrody. Potrzeba oceny. Potrzeba tortury ciała i myśli. Potrzeba zwycięstwa. Gdy sztuka zaczyna być narzędziem w walce o bycie najlepszym artystą we wszechświecie. Najlepszy tancerz. Najlepsza choreografia. Najlepszy koncept. Najlepsze kostiumy. Najlepszy ja. Gorczyca/ Malinowski wykorzystując swoje konkursowe doświadczenia oraz upodobanie do jazdy figurowej na lodzie, zmierzą się z najlepszą choreografią we wszechświecie.

 

godz. 21.00: Wieczór filmowy 

 

Wstęp wolny

 

Z okazji swoich piątych urodzin Teatr ROZBARK zaprasza widzów na wieczór filmowy, podczas którego wyświetlone zostaną nagrania archiwalnych spektakli takich jak This Is Not a Love Song w choreografii Ivgi&Greben, I don’t wanna be a horse w choreografii Anny Piotrowskiej czy april 31 w choreografii Heleny Ganjalyan.

 

 

więcej o Teatrze ROZBARK

 

 

 

 

 

 

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close