Wersja do druku

Udostępnij

Teatr ROZBARK w Bytomiu zaprasza w niedzielę, 20 października o godz. 19.00 na premierę spektaklu dyplomowego studentów IV roku Wydziału Teatru Tańca w Bytomiu Akademii Sztuk Teatralnych w Krakowie pt. N/EBO, do którego choreografię ułożyła Anna Godowska. Drugi pokaz spektaklu odbędzie się w poniedziałek, 21 października o godz. 20.00.

 

Spektakl składa się z dwóch części: pierwszej, wysnutej z dziewiętnastu fantazji studentów na temat Bytomia, opowieści o cienistej stronie miasta, jego samotności i nigdy nie wypowiedzianym buncie, który w naszych czasach, nawet gdyby zaistniał, nieuchronnie trafiłby w pustkę i drugiej, prowadzącej na drugą stronę lustra i będącej poniekąd odpowiedzią na problemy współczesnych miast. To spojrzenie w stronę życia i tego, co nam daje: możliwości tworzenia i stawania się sobą.

 

N/EBO oparte jest na pracach studentów, które powstały podczas warsztatów z Anną Godowską i Sławomirem Krawczyńskim, będących wprowadzeniem do metody tych artystów opartej na pracy z nieświadomością i snami, stanowiącą oryginalne zastosowanie idei psychologii analitycznej C. K. Junga oraz psychologii zorientowanej na proces Arnolda Mindella w praktyce tańca i teatru.

 

Choreografia: Anna Godowska we współpracy z tancerzami

Scenariusz: Anna Godowska, Sławomir Krawczyński

Dramaturgia, współpraca reżyserska: Sławomir Krawczyński

Reżyseria oświetlenia: Sławomir Krawczyński

Asystent choreografa: Patryk Durski

Teksty: studenci

Muzyka (cz. 1): Peter Łyczkowski

Muzyka (cz. 2): Max Richter

Video: Peter Łyczkowski

Grafika: Peter Łyczkowski

Zdjęcie z grafiki: Agnieszka Czichy

Zdjęcia studentów: Peter Łyczkowski

Realizacja oświetlenia: Michał Wawrzyniak

Realizacja dźwięku: Mariusz Michalik

Realizacja wideo: Agnieszka Czichy

Obsługa sceny: Marian Pawski, Krzysztof Kowolik

Koordynacja, promocja: Agnieszka Czichy
Obsada: Bartłomiej Błoch, Katarzyna Borza, Karolina Januszek, Monia Jarosińska, Wojciech Kałuża, Angelika Karal, Monika Kołodziejska, Małgorzata Kowalczyk, Magdalena Malik, Monika Nowak, Maria Pasek, Karolina Rentflejsz, Paulina Sajda, Kacper Szklarski, Łukasz Szleszyński, Agnieszka Tańska, Anna Turczyńska, Sebastian Wylot, Daniel Zych

 

czas trwania: 90 minut

 

Bilety: www.teatrrozbark.pl

 

 

 

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close