Wersja do druku

Udostępnij

Bytomski Teatr Tańca i Ruchu ROZBARK (ul. Kilara 29) zaprasza w piątek 24 listopada o godz. 19.00 (kolejny pokaz w niedzileę o tej samej potrze) na premierę spektaklu OR ID [ORganic IDentity] w choreografii Anny Piotrowskiej – spektakl, łączący taniec współczesny z warstwą dźwiękową tworzoną na żywo. Zaproszenie do udziału w projekcie przyjął młody, bytomski beatboxer – Dominik „Domix” Franusik. W toku współpracy pomiędzy zespołem tancerzy i muzycznym performerem powstają odpowiedzi na pytania o związek pomiędzy ruchem, dźwiękiem, oddechem i ciałem. ORganic IDentity – performans organów w biologicznym trwaniu. Podstawą do improwizacji, a w konsekwencji do nowych, scenicznych odkryć, jest eklektyzm, wielobarwność, progresywność i elastyczność kultury beatboxu. Błędnie kojarzona wyłącznie ze sceną hip-hopową, po raz pierwszy ma szansę zaistnieć w zupełnie nowym środowisku – mikrokosmosie teatru tańca współczesnego. 

 

Podobnie jak dźwiękonaśladowczy charakter beatboxu, gdzie dźwięki rodzą się nie tylko w obszarze narządów mowy, ale i całego ciała – od przepony, płuc, po krtań, nozdrza, język – tak i taniec współczesny eksploruje ciało jako takie, jego ciężar, możliwości, napięcia i biologiczną charakterystykę danego organizmu.

 

Na drodze eksploracji własnej fizyczności, w świadomości istniejących w każdym z nas organicznych ograniczeń, zespół tancerzy – performerów bytomskiego Teatru ROZBARK podąża po raz kolejny w obszary dotąd niezmierzone, prowokujące pytania o byt. Ciało Industrialne – pojęcie stworzone przez reżyserkę i choreografkę Annę Piotrowską – eksploruje tym razem nie tylko już swój ciężar, nie tylko swoją formę, ale, wychodząc poza granicę ruchu, otwiera się na dźwięk.

 

koncepcja, choreografia i reżyseria: Anna Piotrowska
tańczą: Anna Mikuła, Karolina Brzęk, Artur Bieńkowski, Kamil Bończyk, Maciej Kosteczka, Alexey Torgunakov, Bartłomiej Gąsior, Kamil Pilarski
muzyka: Dominik „Domix” Franusik
reżyseria światła: Paweł Murlik,
przestrzeń i kostiumy: Anna Piotrowska,
realizacja: Dastin Greczyło, Marcin Aleksiej, Michał Wawrzyniak, Bartek Napieracz,
koordynacja produkcji: Magdalena Hajda,
grafika: Aleksander Joachimiak,
produkcja: Teatr ROZBARK,
współprodukcja: eferte_Fundacja Rozwoju Tańca,
projekt współfinansowany przez Urząd Miasta Bytom Wydział Kultury i Sportu w ramach projektu pt.: „sezon artystyczny eferte_Rozbark 2017”
współpraca: Stowarzyszenie 16 Wersów

partnerzy medialni: www.taniecpolska.pl, www.rozswietlamykulture.pl/reflektor, www.teatrdlawas.pl, www.dziennikteatralny.pl, www.pelniakultury.pl, www.dziennikzachodni.pl, www.naszemiasto.pl, www.bytomski.pl

 

Anna Piotrowska – choreografka, reżyserka, nauczycielka tańca współczesnego, tancerka, fundatorka i prezeska Zarządu Fundacji Rozwoju Tańca – eferte, założycielka „mufmi” teatr tańca w Warszawie (wcześniej pod nazwą Teatr Tańca „Dystans”, 1995). Stworzyła ponad 90 autorskich choreografii i przedstawień. Od września 2014 jest kierownikiem zespołu Bytomskiego Teatru Tańca i Ruchu ROZBARK (od września 2015 kierownik artystyczna), współpracowała z izraelsko-holenderskim duetem choreograficznym Ivgi & Greben. Jest pomysłodawczynią i koordynatorką wielu ogólnopolskich i międzynarodowych programów edukacyjno-kulturalnych. W  kwietniu 2016 roku otrzymała nagrodę teatralną województwa śląskiego, „Złotą Maskę 2015”, w kategorii „nagroda specjalna” za reżyserię i choreografię do spektakli Bytomskiego Teatru Tańca i Ruchu ROZBARK.

 

bilety: 20 zł ulgowy, 30 zł normalny

 

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close