Wersja do druku

Udostępnij

W niedzielę 19 stycznia o godz. 19.00 Fundacja Wielki Człowiek zaprasza do Teatru Śląskiego w Katowicach na gościnną premierę spektaklu Czy mnie kochacie? w reżyserii i choreografii Kamila Bończyka. Będzie to spektakl współ-śnienie, inspirowany Balladyną Juliusza Słowackiego, której bohaterkami są znane z dramatu siostry. Wcielą się w nie Joanna Brodniak i Katarzyna Zioło.

 

Tej historii nikomu nie trzeba przedstawiać, a jednak nie o maliny tu chodzi. W tym mglistym obrazie obiektem zbrodni staje się czystość i niewinność Aliny, hrabia Kirkor jest alegorią kapitalizmu i statusu społecznego, a Balladyna ofiarą własnego egoizmu vel ambicji. Witajcie w królestwie Goplany, usłanym wizją morderczej pogoni za atencją. Dramat o skomplikowanej naturze ludzkiej, o magii władzy i konflikcie sumienia staje się tu karkołomnym snem o miłości, iluzorycznym pragnieniem szczęścia i uznania, w imię którego możemy sprzedać wszystko – zasady moralne i własną tożsamość. Sielskość ustępuje chorej rywalizacji, a piękny sen szybko przeradza się w koszmar. Ile jesteśmy w stanie poświęcić, by być kochanym? I co, gdy okaże się, że to tylko sen?

 

Reżyseria, choreografia i scenografia: Kamil Bończyk

Taniec i kreacja: Joanna Brodniak, Katarzyna Zioło

Muzyka: Dominik „Domix” Franusik

Kostiumy: Anna Kaczkowska

Charakteryzacja: Katarzyna Rutkowska

Foto: Wojtek Kukuczka

Koordynacja: Katarzyna Zioło

Produkcja: Fundacja Wielki Człowiek

Współpraca: Teatr Śląski im. Stanisława Wyspiańskiego i Fundacja Wyspiański

 

Spektakl dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury oraz z budżetu Miasta Katowice.

 

Wstęp wolny, obowiązują zapisy mailowe: pr@wielkiczlowiek.pl.

Odbiór zaproszeń w kasie biletowej Teatru Śląskiego.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close