Wersja do druku

Udostępnij

Na przełomie czerwca i lipca warszawski Teatr Tańca Zawirowania wziął udział w dwóch zagranicznych festiwalach tańca współczesnego, prezentujących produkcje z całego świata. Najpierw wystąpił podczas 31. edycji festiwalu Danza Nueva Festival Internacional de Lima w Peru, obok zespołów m.in. z Izraela, Francji, Niemiec, Norwegii, Meksyku i Peru, a następnie na M1 Contact Contemporary Dance Festival odbywającym się w Singapurze, gdzie z kolei występowały przede wszystkim zespoły z Azji, ale także artyści z Włoch czy Danii.

 

Udział w wyżej wymienionych wydarzeniach był częścią trasy promującej jedną z najnowszych produkcji Teatru Tańca Zawirowania – Real Love. Artystki współpracujące z zespołem – Ilona Gumowska, Izabela Prokopek i Elwira Piorun – na obu festiwalach zaprezentowały choreografię Daniela Abreu, której premiera odbyła się w Warszawie podczas XIV edycji Festiwalu Zawirowania w 2018 roku.

 

Prezentacji spektaklu Real Love w Singapurze oraz w Peru, towarzyszyły warsztaty taneczne, które dla lokalnej społeczności poprowadziły tancerki zespołu Zawirowania. Jak donosi Teatr, zarówno występy zespołu, jak i warsztaty spotkały się z bardzo pozytywnym i entuzjastycznym odbiorem zagranicznej publiczności.

 

Po prezentacji spektaklu Real Love na festiwalu M1 Contact Contemporary Dance Festival w Singapurze, zespół wziął udział w rozmowie z publicznością.

 

We wrześniu Teatr Tańca Zawirowania ponownie zaprezentuje spektakl Real Love za granicą. Tym razem zespół pojedzie do Rzymu, na zaproszenie Compagnia Atacama, który w czerwcu gościł na XV Festiwalu ZAWIROWANIA.  

 

Więcej informacji o festiwalach:

 

– w Peru: https://www.icpna.edu.pe/cultural/c/artes-escenicas/xxxi-danza-nueva-festival-internacional-de-lima-2019

– w Singapurze: https://the-contact.org/

– w Rzymie: https://www.compagniaatacama.it/en/home-english/

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close