Wersja do druku

Udostępnij

Fundacja Artystyczna PERFORM we współpracy z Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski zapraszają 12 września w piątek o godz. 19.00 do Budynku Laboratorium (ul. Jazdów 2) na pierwszą prezentację w ramach jesiennego programu Warszawskiej Platformy Tańca, połączoną z rozmową o tańcu i konkursem na recenzję. 

 

Teatr Tańca Zawirowania zaprezentuje spektakl Out in the line up, wybrany przez Radę Programową spośród tegorocznych premier, zgłoszonych na WPT.Punktem wyjścia dopracy nad spektaklem była potrzeba powrotu do pierwotnego, wewnętrznego źródła i bycie lojalnym wobec niego. Dopiero wtedy możliwe jest poszukiwanie nowych miejsc i nowego języka ciała. Celem jest kreowanie ruchu pierwotnego i bezkształtnego, pozbawionego czystej i uporządkowanej formy, przez co może wydawać się mniej piękny, mniej oczywisty i mniej wydajny. Czy możemy powrócić  do miejsca gdzie czujemy się ograniczeni, gdzie czujemy, że nasz byt i potencjał jest hamowany? A jeśli w pełni nauczymy się akceptować te ograniczenia, to czy możemy pozwolić na to, aby coś z nich powstało?

 

Rozmowę towarzyszącą spektaklowi, z udziałem artystów i publiczności, na temat Ruch  inspiracja do tańca czy narzędzie do przekazywania treści? poprowadzi Agnieszka Dominika Rutkowska – tancerka, pedagog tańca, doktorantka Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina.

 

 

Out in the line up

Choreografia: Nadar Rosano

Tańczą: Magdalena Radłowska, Szymon Osiński, Bartosz Figurski

Muzyka: Arvo Pärt, Har-El Prussky, Silent Night

 

 

Wstęp wolny.

Obowiązuje rezerwacja wejściówek za pośrednictwem formularza dostępnego w zakładce „Rezerwacja miejsc”.

http://www.warszawskaplatformatanca.pl/rezerwacje,show.html

Rezerwacje przyjmowane są do 10 września.

 

Wszystkim prezentacjom WPT towarzyszy konkurs na recenzję – organizatorzy zapraszają do udziału i zachęcają do przesyłania recenzji ze spektaklu Out in the line up. Na zwycięzcę czaka nagroda finansowa.

 

Regulamin konkursu i formularz zgłoszeniowy dostępne są na stronie www.warszawskaplatformatanca.pl w zakładce „Zasady WPT”.

 

 

Teatr Tańca Zawirowania

TTZ powstał w 2004 roku pod auspicjami Fundacji Scena Współczesna. Założycielem oraz dyrektorem Teatru Tańca Zawirowania jest Włodzimierz Kaczkowski. Kierownikiem artystycznym zespołu jest Elwira Piorun, była solistka Teatru Wielkiego. Obecnie trzon Teatru Tańca tworzą: Elwira Piorun, Karolina Kroczak, Bartosz Figurski oraz Szymon Osiński.  Niemalże od początku swojego istnienia Teatr Tańca Zawirowania występuje ze swoimi spektaklami na festiwalach całego świata, począwszy od naszych europejskich sąsiadów, poprzez Azję, Afrykę skończywszy na Ameryce Północnej i Południowej. Teatr wraz z Fundacją Scena Współczesna jest organizatorem MIĘDZYNARODOWEGO FESTIWALU TEATRÓW TAŃCA ZAWIROWANIA, odbywającego się w Warszawie od 2005 roku.

 

Więcej o TTZ:

http://zawirowania.pl/?p=26

 

 

Warszawska Platforma Tańca 2014 - pasek logotypów (miniaturka)

 

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close