Wersja do druku

Udostępnij

Teatr Tańca Zawirowania z okazji 15-lecia działalności zaprasza na Karnawał z Zawirowaniami, który 8 lutego otworzy premiera spektaklu Marty Kosieradzkiej Bestiarium. Spektakl jest inspirowany prozą argentyńskiego pisarza, tłumacza, filozofa i intelektualisty Julio Cortázara. Dwanaście kobiet tworzy w nim niezwykły, oniryczny świat, w którym humor miesza się z melancholią i tęsknotą. Spektakl będzie grany także 9 i 16 lutego.

 

Krążące pomiędzy rzeczywistością, snem, a nawet magią, pełne niepowtarzalnej atmosfery opowieści posłużyły jako punkt wyjścia do stworzenia choreografii i dramaturgii spektaklu.

 

Jest to próba stworzenia dialogu pomiędzy literaturą a językiem tańca i konfrontacji tych dwóch gatunków sztuki.

 

Dwanaście kobiet tworzy wspólnie na scenie niezwykły, oniryczny świat zawieszony gdzieś w bezczasie, w którym humor miesza się z melancholią i tęsknotą.

 

Widzowie razem z tancerkami odbędą magiczną podróż przez sny i opowieści, przez zadymione, pełne dźwięków tanga kawiarnie Buenos Aires, jego ruchliwe i tłoczne ulice. W tej pełnej przygód podróży napotkają prawdziwe, ale też zdeformowane, widziane w krzywym zwierciadle postaci z poetyckich opowieści Cortázara.

 

Koncepcja i choreografia: Marta Kosieradzka

Taniec: Jagoda Bednarek, Martyna Byczkowska, Patrycja Ćmiel, Aleksandra Czyżewska, Magdalena Czyżewska, Joanna Gabrysiak, Aleksandra Kamińska, Leeloo Morgan, Marta Olewińska, Marta Rusiecka, Kamila Rybacka, Dominika Szymańska

 

Czas trwania: 60 minut

 

*** 

 

Oprócz tego w Karnawale w Zawirowaniach:

 

22 lutego: Po godzinach w choreografii Elwiry Piorun i Szymona Osińskiego

26 lutego: All Journeys – work in progress w choreografii Karoliny Kroczak

28 i 29 lutego: Empty Bodies w choreografii Karoliny Kroczak 

1 marca: Wieczór małych form tanecznych 

7 marca: Lilith w choreografii Elwiry Piorun

 

Bilety: https://ewejsciowki.pl/warszawa/repertuar?query=zawirowania

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close