Wersja do druku

Udostępnij

W weekend 6-7 marca Teatr Tańca Zawirowania zaprasza na dwa wieczory z dwoma spektaklami – Anima-Animus w choreografii Elwiry Piorun i All Journeys w choreografii Karoliny Kroczak. Ten drugi warszawska publiczność miała dotąd okazję oglądać jako work in progress w lutym 2020 roku. W sobotę 6 marca spektakle będą grane o godz. 20.00, a w niedzielę 7 marca o godz. 19.30. Oba pokazy w nowej siedzibie TT Zawirowania, Garnizonie Sztuki przy ul. Marii Konopnickiej 6 w Warszawie. 

 

Anima-Animus: Idea duetu nawiązuje do Jungowskiej koncepcji dwoistości płci ludzkiej psychiki oraz archetypów Animy (pierwiastka żeńskiego w mężczyźnie) i Animusa (pierwiastka męskiego w kobiecie). Duet przedstawia relacje damsko-męską oraz zderzenie dwóch aspektów psychiki – Animy mężczyzny, która prowadzi do jedności i harmonii oraz Animusa kobiety dążącego do poznawania, różnicowania i dynamiki. Poruszony temat jedności i nierozdzielność kobiety i mężczyzny koresponduje także z biblijnym obrazem stworzenia kobiety z żebra Adama oraz myślą starożytnych filozofów o istocie doskonałej – androgynii.

Tancerze: Ewa Noras i Stanisław Bulder
Choreografia: Elwira Piorun
Dramaturgia: Aleksandra Kostrzewa

 

All Journeys to spektakl inspirowany filozofią Martina Bubera o odwadze spotkania ze sobą i innymi, o drodze, którą można przebyć tylko z przyjacielem. To spektakl o wszystkich podróżach, zarówno mentalnych jak i materialnych, w których odkrywamy siebie przez prawdziwy i szczery kontakt z drugim człowiekiem. Punktem wyjścia do poszukiwań jest teza, iż każdy człowiek reprezentuje unikatową jakość, którą wnosi do rzeczywistości. Eksploracja tego założenia prowadzi nas do świata baśniowych, czasem zabawnych a czasem mrocznych postaci, wymusza sięgnięcie do najdalszych zakątków wyobraźni, by znów wrócić w to co fizyczne, namacalne, czasem trywialne.

 

Koncepcja i choreografia: Karolina Kroczak

Taniec, kreacja: Ilona Gumowska, Dominik Więcek

Muzyka: collage

Tekst: Ilona Gumowska, Dominik Więcek

Produkcja: Teatr Tańca Zawirowania/ Fundacja Scena Współczesna

 

Bilety: https://ewejsciowki.pl/warszawa/teatry/teatr-tanca-zawirowania,28/anima-animus–all-journeys,14358?eventId=193281&fbclid=IwAR3gy46NV2uNK3JTiwmmrEbtaJWm7Ja1iIgh0HOay7ZWL4Q5DcG5ogqeqMY

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close